Electromecanic BMW/Fiat

Divaexim Jobs

Job expirat

RESPONSABILITATI

Companie care activeaza in domeniul auto, cu o vechime de 30 de ani. In prezent se afla in extindere datorita volumului ridicat de munca intampinat, astfel sunt in cautare de angajati cu experienta in domeniu.
Responsabilitati
 Desfasurarea activitatii conform comenzilor primite, cu maxima eficienta și precizie, in conformitate cu standardele service-ului
 Executa diagnoza pentru a depista diferite erori si le repara utilizant testere BMW
 Reparatii mecanice la autoturismele reprezentantei
 Pastrarea legaturii cu departamentul responsabil de piese auto,in vederea obtinerii pieselor solicitate
 Inregistrarea si depozitarea de diferite parti aflate in garantie saula cererea clientului
 Examinarea autovehiculelor pentru a determina daca mai sunt necesare alte reparatii
 Comunicarea stransa cu seful de atelier
 Documentarea procesului de reparatie si asigurarea ca acestaeste in conformitate cu comanda primita.
 Contorizarea timpului necesar pentru efectuarea reparatiilor.
 Testarea vehiculelor in urma reparatiilor.
 Participarea la programe de training, cursuri, evenimente.
 Informarea in permanenta in legatura cu date tehnice ale noilortipuri de masini.
 Asistarea ucenicilor la diagnoza si la reparatii.
 Raportarea oricaror defectiune a aparaturii din atelier
superiorului.
 Este responsabil de curatenia vehiculelor.
 Instiinteaza seful de atelier in legatura cu orice modificare aconditiei sau aspectului masinii.
 Este responsabil de toate instrumentele și manuale primite.
 Efectueaza diagnoza vehiculelor BMW folosind echipament dediagnoza BMW.
 Repara vehicule BMW folosind echipamente speciale și / sauaprobate, lubrifiant, fluide, și substanțe chimice.
 Tine evidenta timpului de munca pentru reparatii si diagnostic.
 Se asigura ca clientul este satisfacut de reparatiile efectuate.
 Mentenanta si reparatii executate in concordanta cu standardele

CERINTE

Cerinte
 Limba engleza vorbita nivel mediu
 Carnet de conducere categoria B
 Cunostinte mecanice si electrice
 3 ani experienta in domeniu, in repararea de masini marca BMW / Fiat
 experienta in repararea masinilor germane
 Scoala profesionala sau certificat / autorizatie in domeniu

BENEFICII OFERITE

Salariu de 2015 euro / net / luna
 O masa/ zi asigurata de catre angajator
 Cazarea nu este asigurata, dar se ofera suport in gasirea unei chirii
 Transportul este asigurat de catre angajator
 Orele suplimentare sunt platite extra (50 %)
 Discount la achizitia de autoturisme BMW din cadrul reprezentantei.
 Posibilitatea relocarii cu familia.

DESCRIEREA FIRMEI

Divaexim Jobs-resurse umane