Mecanic intretinere utilaje

Adept Human Resources

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru in important jucator autohton pe piata cafelei cu centru de productie situat in comuna Dragomirești Vale (județul Ilfov) suntem in cautarea unui Mecanic intretinere utilaje in industria alimentaraMecanic intretinere utilaje in industria alimentara pentru intretinerea si reparatia masinilor de ambalat.
Responsabilitati:
·Repara, inlocuieste si reconditioneaza asambluri si piese de schimb, urmarind instructiunile de lucru si manualele de intretinere ale utilajelor;
·Ajusteaza mehanic si greseaza utilajele conform instructiunilor de lucru;
·Urmareste functionalitatea utilajelor pentru a detecta eventuale probleme de functionare sau calitate;
·Localizeaza si face diagnoza defectelor de natura mecanica;
·Indeplineste la timp sarcinile de intretinere accidental urmarind prioritizarea stabilita impreuna cu Seful Intretinerii;
·Participa la activitatile de planificare si intretinere curente sau a reviziilor utilajelor;
·Propune achizitia de piese de schimb, scule si consumabile pentru intretinere;
·Participa la instalarea si punerea in functiune a utilajelor noi.

CERINTE

· Studii medii de specialitate (liceu sau 10 clase + scoala profesionala;
· Cunostinte teoretice si abilitati practice de mentenanta industriala;
· Cunostinte de sudare si prelucrare prin aschiere – reprezinta un avantaj;
· Disponibilitate de a lucra in schimburi;
· Capacitatea de a lucra in echipa;
· Bune abilitati de comunicare;
· Orientare spre rezultate.

Adept Human Resources ofera o gama flexibila de servicii de recrutare. Echipa noastra de consultanti este specializata in identificarea si atragerea talentelor pentru diverse roluri intr-un numar mare de industrii. Ne mandrim cu experienta si cunostintele acumulate atat in ceea ce priveste candidatii, cat si clientii, in industriile in care ne focusam. Avand in vedere know-how-ul acumulat de Consultantii nostri de-a lungul timpului, putem oferi o solutie in orice situatie.

Scopul nostru este sa construim parteneriate cu clientii nostri, nu sa actionam ca un simplu furnizor. Reusim sa facem acest lucru plecand de la o intelegere in profunzime a afacerii dezvoltate de catre acestia, a mediului in care activeaza si a cerintelor lor specifice. Ca rezultat, oferim un serviciu profesionist, personalizat si eficient din punct de vedere al costurilor.

www.adepthr.ro