Inginer Agronom

IPSO SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Întocmeşte oferte comerciale, negociază cu clienţii şi le prezintă acestora documentaţia necesară; oferă suport şi asistentă pentru buna funcţionare a sistemelor de irigaţii

- Realizează proiectarea/ design-ul sistemelor de irigaţii şi participă la implementarea acestora în teren

- Defineşte împreuna cu superiorul ierarhic strategia de promovare a sistemelor de irigaţii destinate domeniului agricol şi asigură procesul de vânzare al acestora

- Propune acţiuni de promovare a produselor (demonstraţii, evenimente, târguri, publicitate)

- Urmăreşte periodic modul de funcţionare al sistemelor implementate la client

- Realizează rapoarte de activitate

CERINTE

- Studii superioare într-unul din domeniile: îmbunătăţiri funciare, agricultură, horticultură, inginerie economică în agricultură sau ingineria mediului

- Experienţă în domeniul sistemelor de irigaţii – constituie avantaj

- Limba engleză la nivel mediu obligatoriu

- Limba franceză - constituie avantaj

- Cunoştinţe bune de operare calculator: Excel, Word, PowerPoint, Autocad constituie avantaj

- Permis de conducere categoria B

PROFIL CANDIDAT

- Profil tehnic şi comercial

- Abilităţi de comunicare şi orientare către client

- Abilităţi de negociere

- Autonomie şi spirit proactiv

BENEFICII OFERITE

- Job stabil
- Cadru de lucru dinamic şi profesionist
- Posibilitatea formării profesionale in concordantă cu noutătile din domeniu

IPSO este puternic implantata pe piata din Romania inca din anul 1991.

Alaturi de colaboratorii sai IPSO dezvolta si mentine activa o retea de distributie pentru:

John Deere, Kuhn si Manitou.

Mai mult de 250 de colaboratori asigura distributia si service-ul pentru aceste marci diverse si de renume mondial.

Valorile noastre sunt acelea ale unei intreprinderi familiale aflate in serviciul clientilor sai.

Prin experienta, respect si atitudine pozitiva ne construim viitorul sigur catre care tindem cu totii.