DISPECER TRANSPORT INTERN SI INTERNATIONAL / COORDONATOR TRANSPORT INTERN SI INTERNATIONAL

ABC Human Capital

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati
- Preluarea cererilor de oferte si a comenzilor din partea clientilor
- Primirea si confirmarea comenzilor de transport
- Gasirea solutiilor optime de desfasurare a transporturilor si comunicarea solutiilor alese catre clienti
- Organizarea transporturilor in cele mai bune conditii, cu respectarea calitatiii si termenelor cerute de standardele firmei
- Optimizeaza costurilor legate de transport
- Contacteaza potentialii clienti de transport international si prezenta serviciile oferite de firma; preia comenzile si negociaza tarifele de transport cu clientii
- Urmareste modul de executare al transportului si al seviciilor conexe, verifica documentele de transport, urmareste comenzile executate pana la incasare
- identifica solutiile de transport (rute, mijloace de transport, planul de incarcare a marfurilor)
- Tine legatura cu clientii si ii informeaza in legatura cu derularea transportului

CERINTE

- Experienta obligatorie pe un post similar, avantaj expeditor international
- Cunoasterea la nivel avansat a unei limbi de circulatie internationala
- Studii medii sau superioare
- Cunostinte operare PC (Word, Excel, Internet etc.)
- Aptitudini de comunicare, planificare si negociere
- Seriozitate, dinamism, meticulozitate si adaptabilitate.
Descrierea jobului

ABC Human Capital – Agentie de recrutare & Executive Search, dezvolta din anul 2005 proiecte de headhunting si recrutare pentru mai mult de 250 de companii prezente pe piata din Romania. Majoritatea proiectelor derulate de agentia noastra se adreseaza pozitiilor de middle si top management, insa compania are experienta si in recrutarea de personal pentru posturi entry level.
Gama serviciilor noastre este alcatuita astfel incat sa raspunda nevoilor companiilor client ― de la selectia si recrutarea personalului, pana la evaluarea profesionala a candidatilor sau a personalului angajat, precum si implementarea de programe de sustinere a persoanelor vizate readaptarii la noile exigente ale pietei fortei de munca.

Portofoliul nostru de clienti: http://www.recrutaresiselectie.ro/portofoliu/