CONTABIL / ECONOMIST- companie domeniul FMCG-cunostinte avansate WinMentor

ACTIV RECRUITMENT GRUP

Job expirat

RESPONSABILITATI

Intrarea marfurilor in gestiune - inregistre contabila
Facturare catre clienti
Contabilizarea facturilor de la clienti si furnizori - scadente, plati
Verificarea intocmirii corecte din punct de vedere fiscal a documentelor primare.
Evidenta clienti / furnizori si mentinerea legaturii permanente cu clientul / furnizorul in vederea obtinerii unor situatii financiare corecte

CERINTE

Studii superioare in domeniul financiar-contabil
Experienta in contabilitate minim 4 ani
Buna cunoasterea a aplicatiilor Microsoft Office (Excel - avansat) + un program informatic de evidenta contabila (Mentor - avansat)
Persoana dinamica , responsabila si organizata
Capacitate de analiza , sinteza si incadrare in termene
Cunoasterea limbii engleze
Cunoasterea legislatiei financiar contabile, legislatie alimentara, import - export produse alimentare (documentatie si regulamente)

DESCRIEREA FIRMEI

www.activrecruitment.ro

Servicii de recrutare si selectie personal, executive search, head-hunting, evaluare psiho-profesionala, outplacement si consultanta in domeniul resurselor umane. Servicii personalizate, pentru a se potrivi cu fiecare dintre cerintele specifice ale partenerilor nostri.

Ceea ce ne diferentiaza de concurenta este pasiunea pentru domeniul resurselor umane!