Asistenti Vanzari - Magazin Nike Outlet (Fashion House, Militari)

S.C. ELMEC ROMANIA S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Realizeaza receptia produselor potrivit instructiunilor primite
- Prezinta si vinde produsele oferind toate informatiile necesare, intr-un mod profesionist
- Identifica ocaziile de a vinde produse complementare
- Gaseste solutiile adecvate in raport cu cerintele clientilor
- Analizeaza rezultatele vanzarilor impreuna cu echipa
- Respecta standardele de Customer Service

CERINTE

- Studii medii
- Persoana deschisa, pozitiva, spontana, orientata catre clienti
- Abilitati de comunicare si interrelationare
- Abilitati de servire a clientilor

BENEFICII OFERITE

Salariul: 800 Ron
Tichete de masa
Transport platit
Contract de munca pe durata determinata de 6 luni

Leader in industria locala de fashion retail. Distribuitor si retailer pentru brandurile Nike, Converse, UGG Australia, Miss Sixty, Killah, Energie, Pepe Jeans London, Havaianas, Scotch&Soda. Retailer pentru branduri internationale de fashion renumite.Compania Elmec Romania, infiintata in 1999, este in acest moment cel mai importat retailer national de articole sportive si fashion. Detine o retea proprie de 52 magazine exclusive si multibrand, dintre care 24 de magazine Nike, 2 magazine Converse, 5 magazine multibrand - dezvoltate sub conceptul Famous Brands, 2 magazine multibrand - dezvoltate sub conceptul Famous Brands Gallery, 1 magazin multibrand de incaltaminte KIX, 1 magazin monobrand Star Place, 10 magazine monobrand (Calvin Klein, Calvin Klein Jeans, Miss Sixty & Energie, Pepe Jeans London, Marlboro Classics), 3 magazine de bijuterii, ceasuri si accesorii Folli Follie, 4 outlet-uri.

Portofoliul premium de branduri distribuite si comercializate de Elmec Romania a impus necesitatea dezvoltarii unor concepte de retail multibrand inovatoare, care sa devina destinatia favorita a iubitorilor modei. Conceptul propriu multibrand Famous Brands a devenit cunoscut si apreciat de toti iubitorii de moda, stil si brand-uri internationale. Detinem in prezent cinci locatii - dintre care trei magazine Famous Brands in Bucuresti si in Brasov - precum si doua Galerii Famous Brands situate in Plaza Romania si in Bucuresti Mall. Magazinele si galeriile Famous Brands comercializeaza colectiile de ultima ora ale brandurilor internationale de renume precum: Calvin Klein Jeans, Calvin Klein, Miss Sixty, Energie, Killah, Custo Barcelona, Nike, Converse, UGG Australia, Camper, Havaianas, Marlboro Classics, Polo Jeans, Polo Ralph Lauren, Trussardi Jeans, Harley Davidson, Pepe Jeans London, G-Star Raw. Cele mai recente branduri comercializate in magazine si galerii sunt Folli Follie – un renumit brand international de bijuterii, ceasuri si accesorii - Napapijri, Diesel, Scotch&Soda, Boss Orange si 55 DSL.

Alătură-te echipei noastre dinamice şi trimite CV-ul tău cu foto la:

S.C. Elmec România S.R.L. – Departamentul Resurse Umane
Şos. Progresului nr. 134-138, sector 5, Bucureşti
E-mail: recruitment@elmecromania.ro
Fax: +4021 / 411.70.87