Responsabil Contabilitate si Administrare

GE-MAR-AL RL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Introducerea documentelor contabile in programul de contabilitate: facturi emise, facturi de achizitie, tranzactii bancare, incasari etc.
- Completare Registru de casa. Pregatirea documentelor pentru contabilitate.
- Asigurarea legaturii cu bancile
- Verificarea incasarilor si a debitelor.
- Verificarea situatiilor financiare.
- Intocmirea declaratiilor lunare, trimestriale si semestriale.
- Fise de cont furnizori si clienti. Trimitere situatii plati/incasari clientilor.
- Intocmirea diferitelor rapoarte si situatii solicitate de catre conducere.
- Operarea cash flow-ului zilnic, lunar, anual si previzionarea corecta a acestuia.
- Intocmirea unui P&L (profit&loss statement) la inchiderea de luna/trimestru
- Arhivarea documentelor financiar-contabile.
- Mentine legatura cu autoritatile statului (Administratii financiare, Casa de Sanatate, etc.) .

CERINTE

Experienta 1 - 3 ani in domeniul financiar-contabil.
Studii superioare.
Limba engleza/Permis conducere - constituie un avantaj.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial atractiv. Facilitati transport.
Posibilitati perfectionare si avansare.

SC GE-MAR-AL SRL este o companie privata, cu capital integral romanesc, infiintata in anul 1992. Activitatea si cifra de afaceri ale firmei au fost extinse in mod continuu, si daca la inceput ne-am lansat cu productia de ceramica si cahle de teracota, din anul 2005 am extins activitatea si in domeniul auto. In prezent suntem dealeri Iveco, Webasto si service auto multimarca, unde oferim mentenanta si reparatii specializate pentru companii din diverse domenii.