Arhivar - Chitila

S.C. SIEPCOFAR S.A

Job expirat

RESPONSABILITATI

Suntem in cautarea unui coleg sau a unei colege care sa faca parte din echipa DONA pe o perioada determinata de 2 ani.

- Coordonarea activitatilor specifice de arhiva pentru societatile grupului DONA: relatia cu autoritatile din domeniu, cu furnizorii de servicii si clientii interni
- Urmarirea respectarii nomeclatorului arhivistic si revizuirea acestuia cand este cazul
- Asigura evidenta tuturor documentelor intrate si iesite din arhiva
- Intocmirea documentatiei prevazuta de lege pentru inaintarea dosarului de selectionare catre Arhivele Nationale
- Intocmirea rapoartelor lunare pentru serviciile gestionate si transmiterea acestora catre managementul departamentului (centralizarea si analiza datelor, informatiilor si costurilor)
- Intocmirea/revizuirea de proceduri de lucru specific activitatii
- Respectarea procedurilor si a politicilor interne
- Alte indatoriri specifice activitatii solicitate de superiorul ierarhic

CERINTE

Candidatul ideal:

- Persoana organizata
- Cunostinte operare PC si MS Office
- Atentie la detalii
- Cunoasterea legislatiei in domeniu
- Abilitatea de a lucra in echipa
- Abilitati de analiza si sinteza a informatiilor
- Detinerea unui atestat/certificat de arhivar emis de catre o institutie abilitata din Romania
- Experienta pe un post similar reprezinta un avantaj

BENEFICII OFERITE

Beneficii:

- Salariu aliniat pietei
- Tichete de masa
- Card reducere Farmaciile Dona
- Oportunitaţi de crestere si dezvoltare intr-o echipa tanara si dinamica.

Activitatea se va desfasura la depozitul farmaceutic din Chitila, Ilfov si transportul va fi asigurat din Bucuresti.

Farmaciile DONA sunt printre cele mai apreciate din România, cu o tradiție de peste 25 de ani și o distribuție echilibrată, la nivel național.
De ce sa faci parte din echipa DONA?
- peste 2.500 de angajati
- peste 300 de farmacii la nivel national
- un portofoliu in continua dezvoltare cu peste 29.000 produse
- peste 2,5 milioane de pacienti care trec pragul unei farmacii Dona in fiecare luna
În Farmaciile DONA vei fi întâmpinat întotdeauna cu atenție, grijă, dar mai ales cu respect.