Angajam inginer/ tehnician sisteme de securitate

VIDEOMONITORING SYSTEMS SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descriere
RESPONSABILITATI PRINCIPALE:
a) instalarea si progamarea sistemelor electronice antiefractie, antiincendiu, de supraveghere si inregistrare video, control acces, interfonie si video interfonie;
b) executarea lucrarii intr-un stil ordonat si curat, lasand astfel o buna impresie clientului asupra companiei;
c) realizarea serviciilor de mentenanta sisteme de securitate la client;
d) instruirea beneficiarului sistemului cu privire la utilizarea acestuia si intocmirea documentelor de predare –primire sistem;
e) vizionarea obiectivelor si colaborarea cu departamentul ofertare/proiectare, pentru elaborarea ofertelor si efectuarea planurilor tehnice dupa care se va executa lucrarea.
f) respectarea cerintelor din planul tehnic in vederea instalarii sistemului.
CERINTE MINIME:
– varsta intre 20 – 60 ani;
– aspect ingrijit, comportament si limbaj civilizat in relatia cu clientul;
– cunoasterea programarii centralelor antiefractie (Paradox, DSC, Cerber) si efectuarea legaturilor cu celelalte componente (detectori, contacti magnetici, sirene, conexiune sistem de alarma la dispeceratul firmelor de paza prin G.P.R.S. sau trimitere GSM);
– cunoasterea functionarii unui sistem video ( HIKVISION, NAVAIO, DAHUA), setarea camerelor video si programarea DVR-urilor pe internet pentru vizionare de pe telefon/laptop/PC.
– disponibilitate pentru deplasari scurte in tara (situatii exceptionale );
– fara antecedente penale (cazier curat);
– studii liceale obligatorii cu bacalaureat;
-permis de conducere categoria B.
AVANTAJE:
– urmarea cursului de calificare profesionala pentru tehnician sisteme de securitate;
– posibilitate de promovare ca sef de echipa in cadrul firmei;
– acordarea de prime pentru merite deosebite;
SALARIUL :
–negociabil,in functie de experienta, seriozitate, vechime si de capacitatea fiecaruia de a invata.
Relatii la telefon 0734717558

CERINTE

CERINTE
LICEUL PTR TEHNICIAN
FACULTATE TEHNICA PTR INGINER
VECHIME 6 LUNI MINIM