Coordonator Vanzari Showroom Mobilier (Tg Mures)

Adecco Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

• Prezinta si promoveaza direct produsele din showroom – mobilier de living si dormitoare
• Transmite oferte catre clientii existenti si cei potentiali inregistrati in baza de date.
• Asigura consultanta de specialitate pentru produsele prezentate in showroom si in cataloagele de produse.
• Ofera sugestii, propuneri de amenajare a spatiului descris de client.
• Asigura serviciile aferente vanzarii.
• Prospecteaza in permanenta piata in vederea identificarii de noi clienti,
• Trimite mail-uri de promovare a produselor catre prospecti.
• Mentine mediul ambiet cat mai placut.
• Intocmeste rapoarte privind situatia vanzarilor.

Pe langa rolul mentionat mai sus se doreste ca persoana selectata sa indeplineasca si rolul de coordonator al echipei de consultanti vanzari din showroom.

• Motivarea echipei si urmarirea performantelor acestora in procesul de vanzare si consiliere clienti.
• Identifica aspecte care trebuie imbuntatite in procesul de vanzare al membrilor echipei.
• Joca un rol integrator si de formare a unei echipe de vanzari puternice si motivate.
• Urmareste atingerea targhetului individual si al fiecarui membru din echipa.
• Aduce sugestii pentru imbunatatirea procesului de vanzare si le discuta cu managementul companiei.
• Participa activ si ofera suport colegilor din celelalte departamente in procesul de vanzare,

CERINTE

Adecco Permanent Placement recruteaza pentru unul din clientii sai, un important showroom de mobila din Tg Mures, un Consultant/Coordonator Vanzari.

• Abilitati de motivare si coordonare echipa
• Orientat spre client, bune abilitati de vanzare si negociere
• Este necesara experienta minima in vanzari, bune abilitati de comunicare si relationare cu clientii.
• Persoana sociabila, orientata spre rezultate
• Cunostinte de operare calculator
• Cunostinte de limba maghiara prezinta avantaj.

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial motivant
Sistem de bonusare motivant
Posibilitate de dezvoltare profesionala intr-o companie de renume.

DESCRIEREA FIRMEI

ADECCO RESURSE UMANE SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 4
Nr. ORCB J40/12364/2003, CUI RO15739037
Capital social subscris si varsat: 392.440 Lei
Nr. autorizatie Agent de Munca Temporara: 17/2005
Autorizatie seria nr. B/ 0000008/25.10.2005
Nr. Operator Date Personale: 15866
Tel: 00 40 21 300 35 46, Fax: 00 40 21 300 35 54
E-mail: office@adecco.ro, Web: www.adecco.ro

ADECCO ROMANIA SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 3
Nr. ORCB J40/4467/2000, CUI RO 13002186
Capital social subscris si varsat: 360.575 Lei
Nr. Operator Date Personale: 15862

BUCURESTI (HQ)- Doctor Iacob Felix Nr. 28, Sector 1, Tel.: 021/300 35 46; e-mail: recrutare@adecco.ro

ARAD - Mihai Eminescu nr. 45, Tel: 0257 / 281 147; E-mail: arad@adecco.ro

BRASOV - Str Petru Rares Nr 10; Tel.: 0040 - 372/70.57.95; e-mail: brasov@adecco.ro

CLUJ - Str. Vasile Lupu Nr 36 , Tel: 0264/ 406 234; e-mail: cluj@adecco.ro

IASI - Bld. Tutora Nr. 4, bl. B4 scara D, Tel: 0232 / 206 120; e-mail: iasi@adecco.ro

ORADEA - Str. Tudor Vladimirescu Nr 26; Tel.: 0040 - 727 735 160 e-mail: oradea@adecco.ro

PITESTI - Str. Fratii Golesti Nr. 57, etaj 2; Tel: 0248 / 612 303; e-mail: pitesti@adecco.ro

PLOIESTI - Str Mercurului Nr 1, Tel: 0244/ 519 320; e-mail: ploiesti@adecco.ro

SIBIU - Str. Vasile Milea Nr 11, Ap 57, Tel: 0269 / 206 450; e-mail: sibiu@adecco.ro

TIMISOARA - Str. Popa Sapca Nr. 12 tel: 0256/ 432 211; e-mail: timisoara@adecco.ro