Web Designer

S.C.GreenSoft S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Dezvoltare de mock-up pentru interfețe android si iOS;
Design și implementare platforma web;

CERINTE

Absolvent al Facultății de Arte, specializarea Design;
Experiență de minim 1 an cu link la portofoliu;
Persoană creativă, pasionată de design, serioasă;
Abilități de comunicare şi lucru în echipă;
Cunoștințe avansate de Adobe Photoshop, Adobe Illustrator sau programe similar;
Cunostințe avansate de HTML, CSS, Javascript (JQuery), Bootstrap / Foundation;
Cunoștințe minime de Angular, React.JS, Node.JS, CoffeeScript/TypeScript, Webstorm IDE, Adobe Illustrator / InkScape;
Limba engleză la nivel mediu (scris, citit).

BENEFICII OFERITE

Salariu atractiv în funcție de experiență, portofoliu și cunoștințele candidatului;
Asigurare medicală privată;
Program de lucru flexibil.

Suntem o companie romaneasca in domeniul dezvoltarii software, cu sediul in Iasi, infiintata in anul 2002.Greensoft este unul din funizorii de servicii software capabili sa incorporeze inovatii si tehnologii din zona inteligentei artificiale avand ca si scop cresterea competitivitatii clientilor pe piata.Cunostintele companiei in diferitele domenii in care isi desfasoara activitatea, au permis dezvoltarea produselor care au indeplinit cu succes asteptarile clientilor nostri.