Tehnician Service IT

Quartz Matrix

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea jobului

RESPONSABILITATI:
- efectuarea lucrarilor de service pentru produse IT la sediul firmei sau la client
- asistenta la implementarea solutiilor si instruirea clientului
- stabilirea unor relatii de parteneriat cu clientii
- consilierea si instruirea clientilor si utilizatorilor
- asigurarea suportului tehnic la clienti
- mentenanta clienti.

CERINTE

Esti pasionat de domeniul IT? Quartz Matrix are nevoie de tine!
Suntem in cautarea unui coleg cu experienta, dinamic si motivat, care sa ofere asistenta tehnica si informatica clientilor nostri.
Ocupantul acestui post va lucra in cadrul Departamentului Service IT&C si va avea ca principale responsabilitati instalarea si mentenanta echipamentelor comercializate de firma, contracte de service, CST si post garantii.

CANDIDATUL IDEAL:
- studii medii / superioare in domeniul tehnic
- experienta relevanta intr-un post similar
- experienta in depanarea hardware si software a echipamentelor IT ( desktop, laptop, serverconstituie un avantaj
- permis categorie B cu experienta minim 2 ani
- certificarile de service calculatoare, servere constituie un avantaj
- cunostinte de limba engleza;
- persoana sociabila cu aptitudini de comunicare si relationare, energica, amabilitate si eficienta
- atitudine proactivă şi pozitivă
- disponibilitate pentru deplasari

BENEFICII OFERITE

BENEFICII:
- pachet salarial motivant pe masura perfomantei si rezultatelor;
- plan de cariera, evaluare si recompensa;
- training si certificari de specialitate;
- activitati de echipa si teambuilding;
- mediu de lucru placut intr-o firma dinamica care ofera reale posibilitati de evolutie in cariera.

Descrierea companiei

De 22 de ani Quartz Matrix dezvolta si furnizeaza o gama larga de servicii si solutii de inginerie ce inglobeaza tehnologie informatica, comunicatii, culegere si procesare de date si aplicatii software personalizate pe nevoile clientilor.
Investim in oameni. Instruirea si certificarea personalului este unul dintre factorii de succes ai companiei si creeaza premisele unei dezvoltari solide si de durata.
Succesul clientilor este masura muncii noastre!