SPECIALIST VANZARI-IASI

Metropolitan Life

Job expirat

RESPONSABILITATI

Recrutare si selectie pentru Agentia Iasi - identificam acei candidati care corespund cel mai bine profilului companiei si valorilor noastre.
Responsabilități:
• Desfășurare activități de prospectare și vânzare în domeniul asigurărilor de viață, sănătate și pensii private
• Respectarea tuturor standardelor agreate cu managerul direct și compania
• Oferirea de servicii de analiză și identificare a nevoilor financiare personale

CERINTE

Studii superioare finalizate
• Bune abilități de comunicare și relaționare
• Personalitate sociabilă, serioasă, motivată și orientată către rezultate
• Experință în domeniul financiar și/sau al vânzărilor constituie un avantaj;

BENEFICII OFERITE

Oportunitatea dezvoltării unei cariere de succes într-un domeniu complex
• Program de formare profesională și training-uri periodice
• Instrumente de suport în activitatea de vânzare
• Pachet atractiv de remunerare
Mai multe motive pentru a lucra împreună
Beneficii financiare unice;
Produse inovatoare, flexibile și diversificate, orientate către nevoile clienților;
Mediu deschis la diversitate și incluziune – capacitatea de a integra oameni din culturi organizaționale
diferite;
Posibilitatea echivalării nivelului de carieră în funcție de experiența profesională anterioara, constituie un avantaj;
Aplicare CV.

Un lider global in asigurari de viata si beneficii pentru angajati
Metropolitan Life este parte din MetLife, Inc., una dintre cele mai mari companii de asigurari de viata din lume. Infiintata în 1868, MetLife ofera, la nivel global, asigurari de viata, planuri de pensii, beneficii pentru angajati si servicii de administrare a activelor. Cu aproximativ 100 de milioane de clienti, MetLife are operatiuni deschise in aproape 50 de tari și detine pozitii de conducere in piete din Japonia, America Latina, Asia, Europa si Orientul Mijlociu.
In Romania, Metropolitan Life are peste 17 ani de activitate pe piata de asigurari de viata. 2 milioane de clienti beneficiaza de asigurari de viata si pensii private obligatorii oferite de Metropolitan Life la nivel local.