Specialist Recrutare si Training

UPC Romania S.A.

Job expirat

RESPONSABILITATI

Realizeaza recrutarea si selectia agentilor de vanzare la domiciliul clientilor si a consilierilor din magazinele UPC ;
• Identifica surse noi de recrutare pentru atragerea candidatilor potriviti;
• Dezvolta si sustine programe de training;
• Monitorizeaza evolutia agentilor de vanzare in urma sesiunilor de training sustinute;
• Participa la imbunatatirea permanenta a metodologiei de recrutare, intervievare si testare;
• Contribuie la elaborarea de proceduri de lucru privind activitatea de training si recrutare;
• Sprijina procesul de identificare a nevoilor de training si dezvoltare profesionala a agentilor, pe baza carora se elaboreaza un plan adecvat, în concordanta cu obiectivele stabilite de organizatie si departamentul de vanzari;
• Raporteaza corect, complet si la timp evolutia activitatii de recrutare si training pentru agentii de vanzar pentru zona de care se ocupa.

CERINTE

• Studii universitare de specialitate finalizate;
• Experienta de minim 2 ani in resurse umane, minim 1 an in training;
• Experienta in recrutarea de volum reprezinta un avantaj;
• Experienta anterioara in sustinerea programelor de training;
• Experienta in domeniul telecomunicatiilor reprezinta un avantaj important;
• Foarte bune abilitati de comunicare si prezentare;
• Capacitate foarte buna de planificare si organizare;
• Atitudine pozitiva, spirit de initiativa si proactivitate;
• Cunoasterea limbii engleze la nivel avansat; bune cunostinte operare PC;
• Permis conducere categoria B.

UPC este una dintre cele mai dinamice companii multinationale din industria de comunicatii prin cablu din Romania. UPC face parte din Liberty Global, Inc. (LGI), unul dintre liderii mondiali in furnizarea de servicii de televiziune, voce si date, cu operatiuni in 16 tari, 10 dintre acestea din Europa. Prezenta in Romania inca din 1992, UPC este pregatita sa ofere servicii moderne in banda larga la nivel national: televiziune analogica si digitala, internet de mare viteza, servicii competitive de telefonie digitala.