Sef laborator incercari in constructii Gr. II

Betonchemie BTC

Job expirat

RESPONSABILITATI

Coordoneaza activitatea laboratorului din punct de vedere tehnic si organizatoric
Asigura mentinerea conditiilor de mediu, spatii, fluxuri, personal, aparatura, etc, avute in vedere la autorizarea laboratorului
Asigura printr-un control permanent, respectarea prevederilor normelor tehnice in efectuarea incercarilor si interpretarea rezultatelor si comunica aceste rezultate factorilor interesati
Analizeaza rezultatele incercarilor si dispune actiuni corective atunci cand este cazul
Verifica buletinele de incercare, rapoartele tehnice, sub aspectul corectitudinii intocmirii acestora si respectarii prevederilor normelor tehnice
Raspunde de intocmirea si actualizarea documentelor sistemului calitatii( Manual calitate, procedurii de system, proceduri si instructiuni thenice)
Asigura instituirea unui sistem propriu de management al calitatii in cadrul laboratorului, implementarea, functionarea si perfectionarea acestuia
Asigura desfasurarea activitatilor functionale si de control aferente pe baza procedurilor scrise, avizate si aprobate conform regementarilor in vigoare
Asigura/propune masuri pentru instruirea personalului din subordine pentru cunoasterea si aplicarea reglementarilor tehnice in vigoare
Transmite buletine de incercare si/sau rapoarte tehnice
Urmareste si raspunde de realizarea la termen a masurilor dispuse de ISC cu prilejul inspectiilor
Identifica si defineste problemele reale sau potentiale pe linie de calitate, initiaza gasirea de solutii pentru deficientele/neconformitatile identificate in cadrul laboratorului
Asigura efectuarea incercarilor de laborator in conformitate cu cerintele caietelor de sarcini si ale planurilor de control ale calitatii aplicabile

CERINTE

Experienta in domeniu pe un post similar
Studii superioare finalizate in domeniul constructiilor
Disponibilitate pentru deplasari
Capacitate de analiza si sinteza
Capacitate de a gestiona simultan mai multe proiecte.
Cunostinte operare PC: word,excel, powerpoint

BENEFICII OFERITE

Pachet motivant

DESCRIEREA FIRMEI

www.aditivi-beton.ro