Sef Atelier Mecanic - Service Auto

Train2Perform

Job expirat

RESPONSABILITATI

- planifica, organizeaza, coordoneaza si controleaza toata activitatea din service;
- repartizeaza personalul din subordine pe proiectele gestionate;
- urmareste ca timpul de efectuare a reparatiei si calitatea lucrarii sa fie conform standardelor;
- urmareste si asigura un consum optim al cheltuielilor indirecte, in raport cu volumul de productie;
- stabileste si urmateste efectuarea mentenantei echipamentelor din atelier;
- mentine si dezvolta relatiile cu clientii si furnizorii;
- ofera consultanta clientilor si rezolva cu responsabilitate si promptitudine maxima eventualele reclamatii;
- urmareste obiectivele privind rentabilitatea activitatilor desfasurate;
- urmareste intocmirea si derularea contractelor pentru clienti si furnizori;
- urmareste incasarea facturilor de la clienti si identifica orice problema legate de aceasta activitate;
- participa la inventare si asigura asistenta necesara;
- urmareste efectuarea instructajului periodic de SSM şi PSI in atelier pe baza planificarii si a tematicii puse la dispozitie.

CERINTE

- studii superioare finalizate, de specialitate: Autovehicule Rutiere sau Mecanica;
- experienta pe o pozitie similara;
- cunostinte temeinice de mecanica;
- abilitãţi excelente de comunicare si coordonare;
- capacitatea de a lua rapid decizii si de a se adapta la contextul dat;
- gândire analiticã şi strategicã;
- abilitati de leader si capacitate ridicata de a lucra in echipa;
- orientare consultativa, fara a pierde insa din vedere obiectivele asumate;
- cunostinte de Microsoft Office;
- permis de conducere categoria B;
- cunoştinţele de limba engleza - nivel mediu / avansat.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial corelat cu performanta profesionala;
- sesiuni de training si instruire specifica activitatii;
- telefon, transport;
- sistem de recompense si fidelizare a angajatului.

Train2Perform este o companie specializata in furnizarea de servicii profesioniste in domeniul Resurselor Umane. Echipa noastra ofera partenerilor de business solutii personalizate pentru optimizarea relatiilor interumane.

Expertiza noastra acopera urmatoarele domenii:

• Recrutare si selectie de personal
• Training
• Consultanta si management al resurselor umane (sisteme de evaluare, analiza de climat organizational, managementul schimbarii, coaching managerial)

Pentru mai multe informatii despre companie si serviciile pe care le oferim va rugam sa consultati www.train2perform.ro.