Responsabil Vanzari Camioane - Iasi

HUMANGEST GROUP

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Vinde camioane noi clientilor directi in zona de activitate desemnata;
- Prospecteaza noi clienti: analizeaza potentialul clientilor de pe piata, viziteaza clientii, analizeaza nevoile clientilor, analizeaza concurenta;
- Defineste ofertele conform optiunilor existente in hub, conform cerintelor clientilor si potentialilor clienti;
- Defineste si implementeaza programul de vizite comerciale;
- Asigura pregatirea, propunerea, negocierea si incheierea ofertei comerciale; lanseaza comanda;
- Urmareste incheierea comenzilor din punct de vedere administrativ si contabil (pret, conformitatea produsului, conditii de plata etc);
- Propune si promoveaza servicii aferente produselor (contracte de service si intretinere);
- Responsabil pentru indeplinirea obiectivelor de vanzari in zona de activitate desemnata (volume si marja, noi clienti, satisfactia clientilor).

CERINTE

- Experienta in tehnici si metode de vanzare;
- Cunoasterea instrumentelor IT de vanzare;
- Cunoasterea tehnicilor de finantare a vanzarilor pentru camioane;
- Limba Engleza nivel mediu (Limba Franceza este considerata un plus);
- Abilitati de negociere;
- Networking;
- Autonomie;
- Orientare client/afacere;
- Spirit intreprinzator;
- Abilitatea de a lua decizii;
- Abilitatea de a lucra intr-un mediu multicultural / matriceal.

DESCRIEREA FIRMEI

COMPANY DESCRIPTION:

HUMANGEST GROUP va pune la dispozitie o gama variata de servicii: recrutare si selectie de personal atat pe perioada nedeterminata cat si determinata, in toate domeniile de activitate si pentru orice fel de calificari si nivel de experienta, administrarea contractelor de munca temporara, formare si integrare profesionala.