Responsabil Raion

GABTEO Consult Srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

Pentru clientul nostru, o companie multinationala de bricolaj, suntem in cautarea unui Responsabil Raion.

Responsabilitati:
• Actionarea în scopul asigurarii celor mai bune produse si a unui inalt grad de satisfactie al clientului;
• Concretizarea si imbunatatirea planului de actiuni comerciale pentru raionul lui in functie de sezonalitatea produselor, de dezvoltarea ofertei din magazine si de solicitarile clientilor;
• Este la curent cu tendinţele pietei de bricolaj (DIY) si le aplica in munca de zi cu zi;
• Coordonarea implementarilor respectand regulile companiei;
• Realizarea comenzilor si a altor activitati necesare pentru o buna gestionare a raionului;
• Urmarirea stocurilor si aplicarea masurilor necesare pentru optimizarea lor;
• Sfatuirea consilierilor de vanzare in ceea ce priveste comunicarea cu clientii;
• Asigurarea formarii consilierilor de vanzare;
• Este permanent in serviciul clientului si a activitatii comerciale.

CERINTE

• Studii medii;
• Minimum 1 an experienta de lucru in comert;
• Capacitate de comunicare, coordonare si lucru in echipa;
• Orientare si deschidere catre client;
• Competenta analitica;
• Orientare catre rezultat;
• Capacitate de adaptare;
• Flexibilitate si responsabilitate profesionala;
• Dinamism și spirit de initiativa;
• Capacitate de anticipare.

BENEFICII OFERITE

• Pachet salarial atractiv;
• Tichete de masa – 15 lei tichet/zi;
• Abonament medical la o clinica privata;
• Bonus trimestrial in functie de progresul magazinului;
• Mediu de lucru tanar si dinamic;
• Perspective de dezvoltare profesionala.

O companie formata dintr-o echipa tanara si dinamica, ce ofera servicii de consultanta si recrutare de personal.