Reprezentant vanzari magazin tehnica medicala si de laborator

AQUATOR

Job expirat

RESPONSABILITATI

Candidatul ideal trebuie sa fie o persoana cu abilitati foarte bune de comunicare scrisa si orala, planificare, negociere, orientata spre obtinerea de rezultate si dornica de o cariera pe termen lung.

Jobul va consta in:

- realizarea vanzarilor in urma solicitarilor clientilor;
- realizarea ofertelor personalizate pentru produsele comercializate incadrandu-se intr-un timp rapid de raspuns;
- acorda atentie maxima clientilor prin amabilitate, bun simt;
- crearea, intretinerea si dezvoltarea relatiei cu clientii si furnizorii;
- realizarea comenzilor catre furnizori;
- receptia si gestiunea produselor;
- participarea activa la planificarea si implementarea strategiei de vanzari.

CERINTE

Cerinte:
- absolvent studii medii sau studii superioare;
- capacitatea de analiza si de a lucra cu cifre (oferte, comenzi, stocuri, facturi, termene de plată, timpi de livrare, număr mare de clienti);
- abilitati de invatare si adaptare la situatii noi;
- energica, responsabila, ambitioasa si cu o gandire pozitiva.
- foarte bune abilitati de negociere si experienta in activitatea de achizitii/aprovizionare;
- Capacitatea de a construi si de a mentine relatii de durata cu partenerii de afaceri ( clienti, furnizori);
- capacitate reala de organizare si coordonare a activitatii magazinului;
- cunostinte bune de operare PC (MS Office Excel, internet)
- limba romana si engleza;

AQUATOR - Reprezentanta tehnica in Romania, importator si distribuitor specializat in:
Aparatura de laborator;
Chimicale si reactivi;
Sticlarie de laborator;
Echipamente de protectie a muncii;
Produse medicale si stomatologice;
Pardoseli din cauciuc;
Genti Profesionale;