REPREZENTANT VANZARI

SC JAVIER CAMARA EST EUROPE SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Prezinta si promovează produsele comercializate in conformitate cu standardele si politica comerciala a companiei;
Menţine şi dezvoltă relaţia cu clienţii actuali prin vizite de lucru la sediul acestora;
Identifica si contacteaza potentiali clienti noi in vederea largirii portofoliului de clienti;
Prospectează piaţa comercială în zona teritorială alocată;
Negociaza si urmareste derularea contractelor comerciale cu clienţii, respectarea condiţiilor contractuale;
Urmăreşte vânzările către clienţi precum şi încasările de la aceştia;
Prezintă raportul zilnic de activitate superiorilor ierarhici şi stabileşte împreună cu aceştia strategii de creştere a vânzărilor şi mărirea numărului de clienţii;
Întocmeste baza de date cu firmele din zona arondata;

CERINTE

Candidatul potrivit pe care il cautam in echipa noastra trebuie sa indeplineasca urmatoarele criterii:
experienta in vanzari minim 3 ani, de preferat in domeniul zootehnic;
studii superioare finalizate;
disponibilitate de a se deplasa 80% din timpul de lucru;
promptitudine in luarea decizilor;
cunoasterea generala a pietei locale;
domiciliul stabil in raza localitatii vizate;
disponibilitate de a-si desfasura activitatea in zonele alocate;
abilitati sporite de persuasiune, comunicare si negociere,orientare catre client, persoana optimista;
abilitatea de a acumula detalii tehnice si de a le transmite;
ambitios si dinamic, organizat, responsabil
fidelitate si stabilitate, microsoft office avansat,

BENEFICII OFERITE

Masina de serviciu, laptop, telefon, comision din vanzari

GRUPUL JAVIER CAMARA este o întreprindere consacrată în fabricarea echipamentelor pentru sectorul zootehnic şi îşi propune să ofere o gamă variată de produse, ceea ce face viaţa mai uşoară şi profitabilă fermerilor.
Cele trei mari uzine situate în Aranda de Duero (09400 Burgos, Spania), Merida(06892 Badajoz, Spania) şi Iaşi (700264, România) oferă o gamă largă de produse pentru sectorul ovine, caprine, bovine, cabaline şi porcine.

GRUPUL JAVIER CAMARA oferă un răspuns cuprinzător care include:

Fabricarea
Transportul şi montajul
Flexibilitate în colaborarea cu beneficiarii
Un preţ competitiv pentru calitatea superioară a echipamentelor zootehnice şi a tehnologiilor moderne utilizate în zootehnie, care permit reducerea costurilor de producţie prin creşterea semnificativă a performanţelor şi realizarea unor economii importante de energie
Soluţii tehnice pentru profitul clienţilor: satisfacţia clienţilor este şi satisfacţia noastră.
Soluţii personalizate-soluţiile tehnice sunt proiectate astfel încât să îndeplinească toate cerinţele clienţilor.
Proiecte “la cheie”: solicitările unui client sunt analizate, procesate şi dezvoltate, rezultând soluţii “gata de utilizat”.