Reprezentant Relatii Clienti - limba franceza

SC Veo Worldwide Services SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Ref (R52405001140);

In calitate de Reprezentant Relatii Clienti - Veo, principalele tale misiuni vor fi :
- Preluarea apelurilor telefonice venite din partea clientilor, identificarea problemelor cu care se confrunta acestia si stabilirea celei mai bune si rapide metode de rezolvare ;
- Oferirea de informatii/ solutii/ consiliere clientilor companiei cu privire la serviciile si produsele companiei ;
- Promovarea produselor si serviciilor companiei prin cunostinte, atitudine, informatii ;
- Inregistrarea informatiilor obtinute si actualizarea perioadica a bazei de date in ce priveste reclamatiile / sesizarile/petitiile clientilor companiei ;
- Respectarea regulilor si procedurilor companiei privind standardele de securitate si protectie a datelor
- Comunicarea in permanenta cu departamentul support vanzari si cel de Marketing in scopul asigurarii trasabilitatii task-urilor gestionate ;

CERINTE

Echipa noastra ajuta clientii sa rezolve problemele de suport marketing sau comerciale. Daca ai bune abilitati de comunicare, esti ambitioasa/ambitios si proactiv/a, te invitam sa te alaturi echipei noastre. Crezi ca descrierea ti se potriveste? Stii limba franceza la un nivel avansat? Atunci te asteptam sa faci parte din echipa noastra.

Pentru reusita in aceasta misiune este nevoie sa ai :
• Cunoasterea limbii franceze la un nivel avansat ;
•Abilitati excelente de comunicare orala si scrisa ;
•Orientare spre client si spre rezolvarea problemelor ;
•Atitudine proactiva ;
•Adaptabilitate si capacitatea de a gasi rapid solutii ;
•Capacitate analitica si atentie la detalii ;
•Spirit de echipa ;
•Abilitati bune de operare PC si viteza de tehnoredactare ;

BENEFICII OFERITE

Beneficii:
- Formare la nivel international;
- Reale oportunitati de dezvoltare a carierei intr un mediu profesionist, alaturi de o echipa dinamica si de succes;
- Pachet salarial si mediu de lucru atractiv .

Veo este o companie care furnizează servicii de top B2B, cu 250 de angajaţi , peste 8 ani de experienta în România si o crestere anuala de 70%. Activitatea noastră acoperă o arie largă de domenii în care activează clienţii noştri internaţionali: comerţ, IT, finanţe, resurse umane.
Veo este acel mediul multicultural în care orice profesionist îşi doreşte să activeze si sa evolueze. Încurajăm diversitatea, transparenţa şi originalitatea: aici apreciem deopotrivă munca în echipă, dar şi spiritul antreprenorial.
Oferim instruire la nivel internaţional în domenii multidisciplinare, spirijin şi continuitate în carieră. Dacă îţi doreşti un angajament pe termen lung cu un lider al pieţei, care le oferă clienţilor calitate şi profesionalism, te invitam sa ne cunoastem si sa vorbim despre cariera ta !