Referent Suport Vânzări

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Înregistrarea și verificarea informațiilor în programele puse la dispoziție de către client, în conformitate cu specificul proiectului (operarea de date administrative);
- Gestionarea în programul de lucru SAP a comenzilor efectuate către furnizorii de materiale şi echipamente pentru magazine;
- Menținerea unei legături constante cu furnizorii de echipamente în vederea stabilirii termenelor şi conditiilor de livrare a echipamentelor;
- Actualizarea în programul SAP a datelor de contact ale prestatorilor/furnizorilor de echipamente sau service echipamente;
- Transmiterea pe mail/fax a cererilor de intervenție către furnizorul de servicii referențiat și verificarea recepționării acestora;
- Realizarea diverselor rapoarte/ anchete solicitate de către manager sau client.

CERINTE

- Cunoştințe de limba franceză (minim B2);
- Experiență de lucru relevantă în domeniu de minim 2 ani;
- Experiență de operare Excel – nivel mediu;
- Experiență de lucru în programul SAP – constituie un avantaj;
- Capacitate de organizare şi prioritizare task-uri;
- Disponibilitate pentru perioada de formare în străinătate.

BENEFICII OFERITE

- Mediu de lucru internațional, alături de o echipă tânără şi de succes;
- Pachet salarial motivant.