Redactor Site-uri specializate

S.C. Arhipelago Interactive S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

-redactarea unor articole originale
-cautarea de noi surse de informare
-promovarea articolelor scrise pe retele de socializare
-redactarea unor comunicate de presa
-verificarea functionarii corecta a site-urilor
-dezvoltarea sau imbunatatirea unor produse

CERINTE

-inteligenta si creativitate
-capacitate de selectie, analiza si sinteza
-cunostinte avansate de limba engleza
-bune cunostinte de operare calculator si utilizare a
internetului drept sursa de informare si documentare
-multitasking, eficienta si rapiditate in gandire si executie
-rezistenta la stres, capacitatea de a lucra in echipa
-eficienta profesionala (capacitate de mobilizare crescuta pentru finalizarea cat mai operativa a tuturor sarcinilor si atributiilor ce-i revin, planificarea succesiunii activitatilor pentru incadrarea in termenele scontate)
-motivatie crescuta pentru rentabilizarea muncii si dezvoltarea activitatii intr-un mediu tanar, dinamic, intr-o continua actualizare cu cerintele pietei

BENEFICII OFERITE

- salariu motivant si bonusuri din vanzari;
- mediu de lucru placut;
- acces la perfectionare profesionala si oportunitati de avansare in cariera.

DESCRIEREA FIRMEI

Despre noi

Misiunea companiei

Suntem o companie de publishing online care furnizeaza informatii practice si sprijin pentru persoanele intreprinzatoare active in Romania, actionand cu dedicare si integritate pentru a furniza servicii de calitate clientilor nostri.

In ce credem

- Romania are nevoie de intreprinzatori in toate sferele sociale;
- Intreprinzatorii trebuie sprijiniti cu produse de informare si educatie de calitate.

Valorile noastre

- ORIENTAREA CATRE CLIENT
- DEDICARE
- LEADERSHIP
- INTEGRITATE
- COLABORARE

Activitati

Incepand cu anul 2001 compania noastra a oferit servicii de calitate in domeniul web si al consultantei de afaceri. In prezent, principalele noastre activitati sunt urmatoarele:
- dezvoltarea si administrarea de portaluri web si reviste electronice;
- furnizarea de servicii de promovare B2B in mediul online;
- organizarea de evenimente speciale de afaceri;
- organizarea de cursuri de instruire.