Pictori, desenatori, specialisti in tehnica mozaicului artistic

Art Georgies - Gallery, tea&coffee

Job expirat

RESPONSABILITATI

Avem in vedere dezvoltarea echipelor din departamentele: Pictura (sticla fuzionata), Proiectare (desen artistic), Mozaic artistic.

Studii liceale sau universitare de specialitate - arte plastice, decorative si design; artă sacră (patrimoniu),
Experienţă în cel puţin unul din domeniile:
- pictură murală,
- pictura de şevalet,
- pictura bisericeasca,
- grafică de şevalet,
- desen,
- mozaic.

CERINTE

Desen, pictura sau executia mozaicului, dupa proiect (realizează desene de mari dimensiuni sau picturi, cu tematica religioasa sau laica, respectând un proiect dat)

Activitatea se desfăşoară la masa de lucru, în atelierul de proiectare, in atelierul de pictura sau atelierul de mozaic artistic.

BENEFICII OFERITE

Lucrul intr-o echipa de specialisti, capabila sa duca la bun sfarsit proiecte de mare anvergura.

Salarizare fixa si bonusuri in functie de performanta.

Art Georgies este cel mai puternic brand românesc din sectorul artei mozaicurilor si a vitraliilor, fiind un brand apreciat atat la nivel national cat si international.
Art Georgies a brevetat materiale noi, inedite, obtinând medalii de aur la saloanele de inventică de la Bruxelles, Moscova, Geneva și Iași.

Detalii puteti afla accesand pagina noastra web: www.artgeorgies.com