Operator masina de frezat CNC

S.C. GL PROJECT S.R.L.

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Executia de repere prin prelucrare mecanica pe utilaj CNC OKUMA conform desenelor 2D (frezare, alezare, gaurire);
- Gestionarea etapelor de prelucrare mecanica a reperelor: masurare, centrare, prelucrare (viteza, avans, turatie), verificarea cotelor finale si a calitatii;
- Verificarea si pregatirea sculelor si dispozitivelor de lucru la fiecare etapa de prelucrare;
- Indeplinirea la timp a sarcinilor acordate de conducatorul ierarhic.

CERINTE

- Studii medii;
- Experienta in domeniul prelucrarilor mecanice pe utilaje CNC;
- Cunoasterea utilajelor Okuma constituie avantaj;
- Persoana serioasa, responsabila si foarte organizata;
- Disponibilitate de lucru in ture/schimburi de productie.

BENEFICII OFERITE

- Salarizare in functie de performanta.

GL PROJECT SRL, constituita in anul 2002, s-a implicat in mod intens in activitati multidisciplinare si are ca obiectiv principal sprijinirea colaborarii invatamant - cercetare - dezvoltare si transferul de noi tehnologii catre aplicatiile industriale.

Incepand din anul 2008, societatea comerciala GL PROJECT SRL si-a extins activitatea si, utilizand echipamente de inalta performanta CNC, vine cu o oferta vasta pentru partenerii sai in domeniul PRELUCRARILOR MECANICE CNC DE PRECIZIE.

Specialistii societatii GL PROJECT transforma orice idee, schita sau proiect, intr-un produs corespunzator specificatiilor, la o calitate ireprosabila si la pretul cel mai mic.