Marketing Copywriter

MESTERESTI

Job expirat

RESPONSABILITATI

- lucreaza impreuna cu Departamentul Marketing, Departamentul Promovare si Departamentul Vanzari avand ca obiectiv crearea de campanii de marketing si materiale de comunicare pentru clienti;
- acorda suport Departamentului Promovare pentru cautare si identificare de fotografii sau material grafic, elaborarea de texte pentru materiale de marketing si brainstormings comune;
- se asigura impreuna cu Departamentul Marketing ca toate textele realizate sunt semnificative pentru client, sunt convingatoare si sunt in concordanta cu strategiile de marketing si de business;
- realizeaza descrieri ale produselor si serviciilor oferite clientilor si raspunde la intrebarile acestora;
- publica articole prin canalele de promovare folosite de Departamentul de Marketing;
- respecta deadline-urile pentru proiectele realizate in echipa sau individual;
- realizare proiecte de promovare;
- participari la targuri, expozitii, conferinte de profil.

CERINTE

- abilitati excelente de comunicare si scriere in limba romana;
- experienta profesionala pe o pozitie similara este un plus;
- studii efectuate de preferat in Jurnalism/Marketing/Comunicare/Filologie;
- seriozitate si perseverenta;
- dinamism si optimism;
- abilitati de lucru in echipa;
- cunostinte de utilizare PC.

BENEFICII OFERITE

- salariu fix net;
- bonus de performanta;
- sistem motivational;
- instruire si training;
- posibilitate permanenta de a dobandi noi cunostinte;
- program intre 8:30 si 17:00 (de luni pana vineri);
- echipa tanara, profesionista si dinamica.

MESTERESTI este un depozit online de materiale de constructii care vine in ajutorul clientilor cu solutii simple, accesibile si eficiente pentru orice fel de constructii.

Consilierii MESTERESTI ofera solutii complete pentru achizitia celor mai adecvate materiale de constructii, pentru transportul acestora si montaj.

Partenerii MESTERESTI se conving zilnic de calitatea serviciilor iar portofoliul de clienti este in continua crestere.