Manager Trezorerie

SC Veo Worldwide Services SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Misiune :
In calitate de Manager Trezorerie , principalele misiuni vor fi :
- Coordonarea echipei de trezorieri
- Mentinerea relatiilor cu bancile, completarea si verificarea ordinelor de plata si operarea zilnica in programele de plati electronice (MultiCash) a platilor in lei si in valuta catre beneficiari;
- Administrarea bazelor de date a scadentelor datoriilor (furnizori, utilitati, leasing etc);
- Completarea instrumentelor bancare pentru beneficiarii societatii, administrarea bazelor de date pe scadente a instrumentelor bancare emise de catre societate;
- Participa si propune masuri de eficientizare si organizare a fluxului de trezorerie – plati;
- Obtine si echilibreaza soldurilor zilnice din banci;
- Intocmeste, verifica si reconciliaza rapoarte si situatii solicitate de catre management.

CERINTE

Cautam o persoana pentru a se alatura echipei de Trezorerie Veo la sediul nostru din Iasi.
Pentru reusita in aceasta misiune este nevoie de :
- Experienta minim 2-3 ani pe un post similar;
- Cunostinte foarte bune de limba franceza (minim nivel B2) ;
- Absolvent studii superioare economice;
- Cunostinte de trezorerie/contabilitate-fiscalitate ;
- Abilitati analitice excelente, atentie la detalii;
- Foarte bune cunostinte de MS Office , Excel – functii + PowerPoint (prezentari)

BENEFICII OFERITE

Beneficii :
- Formare la nivel internaţional ;
-Reale oportunitati de dezvoltare a unei cariere inr-un mediu profesionist, alaturi de o echipa dinamica si de succes;
-Pachet salarial atractiv ;

VEO Worldwide Services este o companie fondată în anul 2006, care furnizează servicii de consultanţă Business to Business, cu peste 450 de angajaţi, 8 ani de experienţă în România şi o creştere anuală de 70% în ultimii 4 ani. Activitatea noastră acoperă o arie largă de domenii în care activează clienţii noştri: COMERŢ INTERNAȚIONAL, IT, FINANŢE, RESURSE UMANE. Suntem o companie de consultanţă cu experienţă şi expertiză internaţională. Tot ceea ce facem în VEO, realizăm cu pasiune şi implicare, iar acest lucru s-a reflectat în cursul celor 8 ani de activitate în cifre şi prin creştere continuă. În VEO poţi evolua, îţi oferim posibilitatea de a te dezvolta, îţi propunem lucruri noi şi provocări, zi de zi! Încurajăm spiritul antreprenorial, diversitatea, transparenţa, originalitatea şi munca în echipă. Oferim training-uri la nivel internaţional în domenii multidisciplinare, spirijin şi continuitate în carieră. Dacă îţi doreşti un angajament pe termen lung cu un lider al pieţei, care le oferă clienţilor calitate şi profesionalism, te invitam sa ne cunoastem si sa vorbim despre cariera ta!