Manager Recrutare

SC Veo Worldwide Services SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

R31402002160
Noul nostru coleg(a) :
- definește, planifică și implementează strategiile de recrutare aferente tuturor proiectelor în derulare;
- își asumă responsabilitatea pentru transmiterea și atingerea obiectivelor de recrutare individuale și de echipă, implicându-se în analiza și soluționarea etapelor critice pe proiect, respectând termenele agreate ;
- pregătește, analizează și interpretează rapoarte periodice, formulează concluzii și propune planuri de acțiune ;
- implementează planuri de lucru, pentru o alocare eficientă a resurselor pe proiecte în funcție de diversitatea, complexitatea și volumul portofoliilor individuale, monitorizează evoluția proceselor de recrutare, intervine în deblocarea și ameliorarea proceselor;
- evaluează periodic competențele și gradul de implicare a echipei, propune, implementează și măsoară impactul măsurilor de îmbunătățire și dezvoltare profesională;
- reprezinta echipa, activitatea de recrutare și rezultatele acesteia în fața Clienților / Managementului.

CERINTE

În echipa de Recrutare de la Iași colegii noștri sunt definiți de pasiune, profesionalism, spirit inovator și rezultate remarcabile.
Deschidem oportunitatea integrării într-un proiect internațional pentru un nou coleg în calitate de Manager Recrutare, care are misiunea de a duce performanța cu un pas și mai departe.
Dacă aceste valori te reprezintă și, în plus, cunoști bine limbile franceză și engleză, atunci dorim să te cunoaștem!

Competente si abilitati necesare :
- pasiune pentru managementul echipei, dezvoltarea de proiecte noi și pentru livrarea către clienți a unor servicii profesioniste și de calitate excepțională ;
- abilitate de implementare de noi abordări, metode și soluții de business, utilizând bune practici adaptate specificului activității, anticipând potențialul impact asupra sferei de responsabilități ale echipei ;
- abilități dezvoltate de comunicare scrisă și verbală, formală și informală, de coaching / mentoring;
- grad ridicat de adaptabilitate la schimbări și rezistență la stress ;
- fire dinamică, energică și hotărâtă;
- cunoștințe de limbă franceză ( nivel B2 ) și limba engleză (nivel B2-C1)
- cunostințe avansate de utilizare a pachetului Microsoft Office, Internet Explorer, email etc.
- experiență în Managementul unei echipe de minim 3 ani ;
- experiența în sfera BPO – avantaj ;
- experiența în recrutare – avantaj.

BENEFICII OFERITE

Beneficii asociate:
- Formare la nivelul companiei și internaţional;
- Reale oportunități de dezvoltare a unei cariere într-un mediu profesionist, alături de o echipă dinamica și de succes;
- Pachet salarial atractiv.

VEO Worldwide Services este o companie cu peste 9 ani experiență, cu o creștere de 140% față de ultimii 2 ani. Aproape 500 de colegi în 6 sedii din România, Republica Moldova și Polonia. Peste 20 de proiecte cu expunere internațională. Mediu multicultural și un zumzăit continuu în multe limbi străine: engleză, franceză, italiană, spaniolă, greacă, germană, rusă, turcă, sârbă, croată. Clienți din toate colțurile lumii.

Suntem un furnizor de servicii de consultanţă Business to Business acoperind o gamă largă de domenii, iar specialiștii noștri în COMERŢ INTERNAȚIONAL și TRANSPORT, IT, FINANŢE și RESURSE UMANE fac din VEO o companie de profesioniști.

Ce ne definește? PASIUNEA şi IMPLICAREA. Punem aceste ingrediente magice în tot ceea ce facem, iar acest lucru se reflectă nu numai în rezultatele noastre, ci mai ales în activitatea noastră zilnică.

Ce îţi propunem ? Provocări, zi de zi! Provocarea de a te adapta unei companii care crește anual cu peste 80%, provocarea de a fi într-o permanentă competiție cu tine însuți, provocarea de a lua proiecte de la 0 și de a le da un sens!

Îți încurajăm spiritul antreprenorial, creativitatea și ideile originale. Îți oferim posibilități de dezvoltare a carierei, training-uri la nivel internaţional care să te ajute să devii un profesionist din ce în ce mai bun, dar și sprijin personal, solidaritate în momentele dificile.

Dacă îţi doreşti un angajament pe termen lung, iar provocările nu te sperie, ci sunt impulsul care te împinge spre birou zâmbind, te invităm să ne cunoaștem și să vorbim despre cariera ta!