Manager Departament Fonduri Europene

SC CREATIV CONSULT SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Departamentul pe care urmează să-l conduci are: 10 angajați, 7 ani de activitate, peste 100 de proiecte scrise și implementate, aria de acoperire – regiunea Nord‑Est; principalii clienți – IMM-uri, dar și instituții publice; programe: POR, PNDR, POC.

Ca Manager al Departamentului de Fonduri Europene va trebui să asiguri: buna funcționare a departamentului, organizarea și motivarea echipei, atingerea obiectivelor asumate.

In calitate de Manager al Departamentului vei avea posibilitatea de a valorifica următoarele provocări:
- Participarea alături de managerul firmei la stabilirea obiectivelor și a strategiilor de dezvoltare;
- Autonomie în recrutarea și conducerea echipei;
- Organizarea echipei, delegarea sarcinilor, stabilirea priorităților;
- Monitorizarea, evaluarea și sprijinirea personalului din subordine;
- Instruirea continuă a membrilor echipei, implicarea activă în realizarea activităților;
- Asigurarea unui climat prielnic de lucru în cadrul departamentului, motivarea și aprecierea echipei;
- Reprezentarea firmei și asigurarea suportului angajaților în relațiile cu clienții și autoritățile.

CERINTE

Principalele cerințe pentru noul nostru coleg
- Responsabilitate și organizare;
- Spirit antreprenorial, proactiv și creativ;
- Experiență în domeniul Fondurilor Europene;
- Experiență în conducerea unei echipe sau a lucrului în echipă;
- Aprecierea și valorizarea muncii în echipă.

BENEFICII OFERITE

Vino în echipa noastră și-ți vom oferi posibilitatea să te dezvolți și să‑ți folosești la maxim capacitățile într-un domeniu cu reale posibilități de dezvoltare, în condiții de muncă motivante și atractive

- Salariu fix motivant;
- Procent din veniturile și profitul departamentului;
- Mașină de serviciu;
- Acces gratuit la activități recreative și sportive;
- Asigurare de viață și risc profesional;
- Acces la programe de formare și perfecționare;
- Sprijin personal, înțelegere și solidaritate.

CREATIV CONSULT este o companie de consultanță financiară inființată la începutul anului 2009, specializată în accesarea fondurilor nerambursabile, implementarea și managementul proiectelor europene, contabilitate, finanțe, fiscalitate, audit, expertiză financiară și judiciară, gestiunea și administrarea resurselor umane.

Departamentul Fondurilor Europene ocupă un loc distinct în cadrul companiei, cunoscând în cei peste 7 ani de activitate o dezvoltare continuă și stabilă. În tot acest timp a contribuit la dezvoltarea a circa 100 de firme, asigurând, cu responsabilitate și implicare, servicii de consultanță de înaltă calitate în accesarea și implementarea proiectelor finanțate din Fonduri Europene.