IT Network Admin Jr

Quartz Matrix

Job expirat

RESPONSABILITATI

IT Network Admin Junior
Esti pasionat de networking si iti doresti sa lucrezi cu cele mai noi tehnologii?
Quartz Matrix are nevoie de tine!
Misiunea companiei noastre este de a dezvolta permanent servicii de inalta calitate si de a oferi solutii complete si inovatoare, bazate pe tehnologii de varf. Departamentul Cloud si DataCenter reprezinta o prioritate deosebita in dezvoltarea companiei si o oportunitate pentru postul de IT Network Administrator Junior.
Obiectivele principale ale postului:
Participarea la administrarea functionarii in parametrii optimi ai tuturor sistemelor hardware si software, care compun reteaua IT a companiei.

CERINTE

Care sunt cerintele acestei functii?
- Studii medii in domeniul tehnic;
- Cunostinte in depanarea software si hardware a echipamentelor;
- Cunostinte privind echipamentele de retea si a conceptelor si protocoalelor de retea (networking);
- Experienta anterioara in domeniul IT si/sau HelpDesk constituie avantaj
- Persoana atenta la detalii, organizata, responsabila, calma;
- Bune abilitati analiza si sinteza, abilitati privind identificarea problemelor si gasirea solutiilor;
- Cunostinte de limba engleza.

BENEFICII OFERITE

În schimb îți oferim:
- pachet salarial motivant pe măsura experienței;
- training şi certificări de specialitate; acces la resursele puternice ale firmei
- mediu de lucru plăcut, într-o echipă tânără, ce oferă reale posibilităţi de evoluţie în carieră.
Te regăsești în această descriere?
Atunci este momentul să aplici acum și să trimiti CV-ul prin mesaj sau sa ne contactezi.
Mulțumim pentru depunerea aplicației și precizăm că vom contacta în vederea interviului, doar candidații care îndeplinesc cerințele descrise.

De 22 de ani Quartz Matrix dezvolta si furnizeaza o gama larga de servicii si solutii de inginerie ce inglobeaza tehnologie informatica, comunicatii, culegere si procesare de date si aplicatii software personalizate pe nevoile clientilor.
Investim in oameni. Instruirea si certificarea personalului este unul dintre factorii de succes ai companiei si creeaza premisele unei dezvoltari solide si de durata.