Inspector Calibrare

IG Watteeuw Romania - Iasi

Job expirat

RESPONSABILITATI

Efectueaza inspecții, verificări, teste ale echipamentelor de masura si control in conformitate cu standardele internationale in domeniul metrologic si procedurile interne.
Efectueaza lucrari de calibrare pentru echipamentele pentru care calibrarea este posibila in cadrul companiei,
Efectueaza inregistrarile necesare
Monitorizeaza starea echipamentelor de masura pentru asigurarea acuratetii cerute, conform cerintelor interne.

CERINTE

Liceu tehnic sau studii universitare - profil mecanic
Cunostinte de desen tehnic, geometrie, tolerante si control dimensional,
Cunoastere instrumente de masura si control in domeniul mecanic,
Familiarizat cu folosirea calculatorului (Excel, Word, etc.);
Reprezinta plus: experienta in control de calitate, limba engleza

BENEFICII OFERITE

Oferta salariala & bonusuri acordate conform Contractului Colectiv de Munca aplicabil

Watteeuw ofera solutii individualizate pentru roti dintate si componente pentru a imbunatati si consolida activitatea OEM-urilor, liderilor in productia de cutii de viteza si a pietei de piese de schimb.

Clientii nostri se pot baza pe produse de cea mai buna calitate, customer service individual, support pentru cercetare si dezvoltare si nu in ultimul rand integrare logistica in lantul de aprovizionare specific.