Inregistrator baza de date

SC Ellyssa Driving School SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Acest loc de munca presupune un complex de activităţi:
1) Activităţi cu caracter specific (preluare, transmitere mesaje telefon, stenografierea, multiplicarea, redactarea înscrisurilor dictate de şefi, clasarea documentelor, înregistrarea corespondenţei).
2) Activităţi prin care duc la îndeplinire sarcinile şi atribuţiile prevăzute în fişa postului (documentare, corespondenţă, protocol, organizarea manifestărilor, etc.)
3) Activităţi pe care le decid, le iniţiază singure (cursuri de perfecţionare, instruire personalului din subordine),
4) Activităţi de reprezentare a şefilor lor (primiri oficiale, participare la discuţii cu parteneri de afaceri, etc.)
Activităţile se descompun în atribuţii, iar atribuţiile în sarcini. Atribuţia reprezintă sfera de competenţă a unui compartiment, iar executarea atribuţiilor de către un compartiment presupune competenţa membrilor compartimentului în realizarea sarcinilor ce decurg din aceste activităţi. Mai multe detalii si informatii gasiti pe www.ellyssa.ro

CERINTE

Responsabilitati:
Compartimentului îi revin atribuţii globale din care se extrag şi se detaliază sarcini pentru fiecare lucrător. Atribuţiile şi sarcinile sunt:
• executarea lucrărilor de registratura generală;
- experienta in contabilitate 1-3 ani;
- cunostinte avansate de programare
• lucrări de corespondenţă primită şi emisă de unitate;
• atribuţii de documentare;
• scrierea rapidă, stenografierea discuţiilor din şedinţele, conferinţele, întâlnirile de afaceri, stenografierea după dictare (şi la telefon), transcrierea setnogramelor;
• multiplicarea materialelor;
• probleme de protocol şi relaţii cu publicul;
• evidenţa necesarului de consumabile şi evidenţa de personal;
• pregătirea călătoriilor de serviciu ale şefului;
• cunoaşterea şi folosirea aparaturii moderne de birou;
• organizarea sistemului informaţional: primirea prelucrarea şi transmiterea informaţiilor.
• întocmirea contabilităţii primare a firmei
• primirea şi transmiterea comunicărilor telefonice
• organizarea şedinţelor şi a materialelor necesare.
• difuzarea în unitate a deciziilor şi instrucţiunilor cu caracter de circulată.
• preluarea de la şefi a unor sarcini pe care secretara (asistenta manager) le poate rezolva sau chiar secretara poate delega o serie de responsabilităţi persoanelor din subordine.
• perfecţionarea permanentă din punct de vedere profesional.
• supravegherea personalului secretarial din subordine: instruirea acestuia, evaluarea posibilităţilor fiecăruia şi stabilirea responsabilităţilor.
• respectarea disciplinei muncii; etc.

Cerinte

• un bun stenograf – să poată transmite şi transcrie exact ceea ce i se dictează;
• un dactilograf îndemânatic, scriind fără greşeli de tastare şi limbă;
• un bun corespondent, folosind o limbă corectă şi bogată în conţinut;
• un bun specialist în clasarea şi arhivarea actelor, corespondenţei şi documentelor, capabil să le găsească, la nevoie, cu rapiditate;
• un interpret capabil să discute cu persoane străine, să facă cunoscute ideile reprezentanţilor firmei, să comunice acestora ideile reprezentanţilor firmei, şi să comunice acestora ideile interlocutorilor străini fără denaturări;
• un bun organizator al sistemului informaţional, capabil să primească, să prelucreze şi să transmită informaţii, precum şi să ţină la zi evidenţele pentru conducere şi celelalte compartimente ale unităţii;
• un bun traducător, capabil să traducă cu rapiditate un text din/în limba română/limba străină;
• un bun cunoscător al lucrărilor de secretariat şi corespondenţă;
• un bun organizator al contactelor între conducere şi persoanele din afară şi din interiorul firmei ;
• un lucrător capabil să redacteze rapoarte, referate, informări pe baza unor directive generale şi a materialului documentar; etc.
Toate informatiile necesare le puteti obtine la unul din numerele de telefon afisate pe site-ul de mai sus.

BENEFICII OFERITE

Se va negocia la interviu.

Pentru siguranţa ta ! Scoala de soferi "Ellyssa Driving School" Iasi

Scopul nostru este de a oferi un alt mod de pregătire a cursanţilor punând un accent deosebit pe educarea lor în spiritul conducerii preventive şi al politeţii rutiere, al conducerii ecologice si civilizate în spirit european.
Totodata, dorim sa oferim servicii de cea mai înaltă calitate, astfel încât cursanţii să fie foarte bine pregătiţi, atât teoretic cât şi practic, să poată obţine permisul de conducere şi să conducă fără emotii într-un trafic din ce în ce mai aglomerat.

”Începătorii de azi … Sunt viitorii profesionişti de mâine, contează doar cine îi învaţă !!!”