INGINER VANZARI materiale si aparate electrice

COMELECTRO BG

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati:
Inginerul(a) de vanzari reprezinta COMELECTRO BG in relatia cu clientii, pentru distributia de echipamente electrice industriale.
Atributiile postului sunt:
- indeplinirea target-ului de vanzari stabilit;
- incasarea la timp a facturilor si recuperarea restantelor de plata;
- gasirea si ofertarea de solutii tehnico-economice adecvate necesitatii clientului;
- identificarea de clienti noi in zona repartizata si intretinerea relatiilor cu clientii preluati din portofoliul firmei;
- urmarirea si finalizarea contractelor si comenzilor de la clienti;
- intocmirea de rapoarte referitoare la activitatea desfasurata;
- participarea la targuri de specialitate si activitati de marketing.

CERINTE

- absolventi studii superioare tehnice (Facultate profil, electrotehnica si actionari electrice, automatizari si calculatoare, inginerie economica in domeniul electric);
- persoana organizata diponibilitate pentru program de lucru prelungit;
- abilitati de comunicare si negociere;
- permis conducere cat.B (obligatoriu);
- seriozitate, orientare catre piata si client;
- cunostinte tehnice in domeniul electric;
- cunostinte de operare PC: Office (obligatoriu), CorelDraw, AutoCad (avantaj) etc.

BENEFICII OFERITE

- pachet salarial atractiv si bonusuri in functie de performante;
- training-uri de specialitate;
- activitate intr-un colectiv tanar si dinamic;
- posibilitati de dezvoltare profesionala;
- masina si telefon de serviciu.

S.C. Comelectro BG S.R.L. a fost infiinţată în anul 1997 şi are ca obiect de activitate distribuţia de echipamente şi materiale electrice de joasa şi medie tensiune, distribuţia sculelor electrice şi centralelor termice, precum şi oferirea de soluţii tehnice în domeniul automatizărilor.

Prin produsele şi serviciile furnizate, Comelectro BG creeaza valoare pentru clienţii săi în următoarele domenii: industrie, clădiri rezidenţiale, clădiri din sectorul terţiar, energie şi infrastructură.

Domenii de activitate: aparate și materiale electrice si distribuţie electrică.
Soluţii care permit alimentarea cu energie electrică în deplină siguranţă, de la generatorul electric şi până la consumatorul final.

Automatizări industriale
Soluţii pentru comanda, controlul, protecţia, supervizarea maşinilor si instalaţiilor din procesele industriale şi infrastructură.

Automatizări pentru clădiri
O gamă completă de controlere, echipamente de câmp (senzori, ventile, servomotoare) şi produse software necesare realizării sistemelor de automatizare pentru clădiri.

Scule electrice și centrale termice
O gamă completă de scule electrice profesionale pentru industrie cât și scule electrice pentru meșterit, de asemenea aparate profesionale pentru curățare și sisteme de încălzire diverse.