Inginer Service IT&C

Confidential

Job expirat

RESPONSABILITATI

- Asigura mentenanta si service la echipamentele hardware (calculatoare, copiatoare, imprimante multifunctionale) la sediul firmei si/sau clientilor.
- Efectueaza instalarea si configurarea echipamentelor comercializate de companie.
- Gestioneaza echipamentele vandute clientilor si care se afla in perioada de garantie
- Gestioneaza documentele specifice departamentului (devize, fise de service, fise de verificare etc).

CERINTE

- Absolvent de studii medii sau superioare cu profil tehnic.
- Experienta profesionala de minim 3 ani in domeniu pe un post similar (instalare si configurare echipamente de birouri de tipul:Calculatoare, Laptopuri, Copiatoare, Imprimante, Multifunctionale, Plottere).
- Cunostinte de instalare, configurare si depanare copiatoare (Minolta, Sharp, Xerox, Canon).
- Cunostinte de operare PC (Windows, MS Office).
- Cunostinte de instalare si configurare retele de calculatoare.
- Spirit de echipa, rezistent la stres, cu abilitati bune de comunicare si capacitate de organizare eficienta a timpului de lucru.
- Limba engleza – nivel mediu.
- Posesor permis de conducere categoria B cu experienta si fara incidente majore.
- Disponibilitate pentru deplasari ocazionale la clientii din afara orasului.

BENEFICII OFERITE

- Laptop
- Telefon Mobil