INGINER PROIECTANT

IG Watteeuw Romania - Iasi

Job expirat

RESPONSABILITATI

- stabilire solutii de proiectare, calcule functionale, intocmire desene de ansamblu, subansamble, desene de executie pentru componente...;
- calculul tolerantelor, calcule de rezistenta,
- intocmire carti tehnice, specificatii pentru furnizorii de parti componente, comunicare cu clientii...

CERINTE

- cunostinte avansate de proiectare constructiva in domeniul mecanic; experienta minim 7 ani;
- cunostinte avansate de utilizare a programului CREO2, experienta minim 3 ani;
- limba engleza, vorbire fluenta.

BENEFICII OFERITE

pachet salaril + bonusuri conform CCM

Watteeuw ofera solutii individualizate pentru roti dintate si componente pentru a imbunatati si consolida activitatea OEM-urilor, liderilor in productia de cutii de viteza si a pietei de piese de schimb.

Clientii nostri se pot baza pe produse de cea mai buna calitate, customer service individual, support pentru cercetare si dezvoltare si nu in ultimul rand integrare logistica in lantul de aprovizionare specific.