INGINER PROGRAMATOR CNC

IG Watteeuw Romania - Iasi

Job expirat

RESPONSABILITATI

- proiectarea de dispozitive de prindere;
- conceprerea programelor CNC pentru masini de strunjit si frezat;
- adaptarea programelor pentru alte tipuri de masini;
- acordarea de suport tehnic.

CERINTE

Cunostinte:
- AutoCad 2D;
- desen tehnic;
- prelucrari mecanice prin aschiere;
- G code ISO, Fanuc, Siemens strunjire, frezare;
- operare PC MS Office;
- limba engleza.

Constituie avantaj:
- cunostinte CAM;
- cunostinte Pro Engineer la nivel avansat;
- cunostinte de operare si sau programare masini unelte CNC

BENEFICII OFERITE

Pachet salarial, tikete masa, beneficii acordate conform CCM la nivel decompanie.

Watteeuw ofera solutii individualizate pentru roti dintate si componente pentru a imbunatati si consolida activitatea OEM-urilor, liderilor in productia de cutii de viteza si a pietei de piese de schimb.

Clientii nostri se pot baza pe produse de cea mai buna calitate, customer service individual, support pentru cercetare si dezvoltare si nu in ultimul rand integrare logistica in lantul de aprovizionare specific.