Inginer Embedded si SCADA

Quartz Matrix

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea jobului

• Vei lucra în cadrul Departamentului de Cercetare-Dezvoltare și vei avea ca responsabilitate dezvoltarea soluțiilor integrate hardware și software, bazate pe microcontrolere și automate programabile (PLC) pentru clienții companiei.
• Vei dezvolta și parametriza aplicații de monitorizare și control de tip SCADA.
• Vei prelua cerințele clientului intern sau extern și vei selecta tehnologiile optime de implementare, după care vei realiza aplicația și vei asigura suportul de implementare și exploatare.
• Vei realiza documentația proiectului și vei urmări implementarea la beneficiar.
• Vei face managementul proiectului tehnic în integralitate.
• Vei asigura implementarea elementelor de design.
• Vei urmări dezvoltarea ulterioară a produsului în funcție de necesitățile clientului.

CERINTE

Draga inginer,
Daca iti doresti sa lucrezi independent, daca ceea ce cauti acum este o noua provocare si posibilitatea de a te devzolta profesional,
Daca esti pasionat de tehnologii embedded, PLC si ai cunostinte de programare în C sau C++ nu mai astepta si trimite-ne CV-ul acum!

BENEFICII OFERITE

Descrierea companiei

Lider regional în domeniul IT, cu o experiență vasta pe piața Business-to-Business (detalii pe site-ul nostru - ) angajează: Inginer Dezvoltare Embedded și SCADA (IDES).

De 22 de ani Quartz Matrix dezvolta si furnizeaza o gama larga de servicii si solutii de inginerie ce inglobeaza tehnologie informatica, comunicatii, culegere si procesare de date si aplicatii software personalizate pe nevoile clientilor.
Investim in oameni. Instruirea si certificarea personalului este unul dintre factorii de succes ai companiei si creeaza premisele unei dezvoltari solide si de durata.