Inginer Dezvoltare Software NET

Quartz Matrix

Job expirat

RESPONSABILITATI

Descrierea postului:
Ocupantul postului va lucra in cadrul companiei si va avea ca responsabilitate dezvoltarea si intretinerea aplicatiilor dezvoltate in tehnologia Microsoft .NET. Va prelua cerintele clientului intern sau extern, selecteaza arhitectura optima de implementare, dupa care realizeaza aplicatia, o supune reviziei clientului si o instaleaza pe infrastructura acestuiai sau in datacenterul companiei, ca serviciu de tip cloud. Asigura managementul proiectului tehnic si alinierea cu specificatiile si cerintele clientului. Implementeaza elementele de design ale aplicatiei si realizeaza documentatia de utilizare si fisa de prezentare a softwarelui Urmareste dezvoltarea ulterioara a aplicatiei functie de solicitarile clientilor. Lucreaza individual sau in cadrul echipei. Este ceruta o buna intelegere a procesului de dezvoltare software, cunoasterea operationala a unei platforme de dezvoltare software, gandire structurata, urmareste dezvoltarea si perfectionarea continua

Responsabilitati :

- Analizeaza cerintele initiale ale clientului si elaboreaza lista de specificatii/lucrari/dezvoltari pentru solutia software, alege modalitatea / arhitectura de implementare si estimeaza efortul cerut de proiect;
- Dezvolta, implementeaza si testeaza produsul software, asigura mentenanta si suportul tehnic;
- Realizeaza dezvoltarea solutiei instalate, exploreaza oportunitatile de dezvoltare la client.

CERINTE

- Studii superioare
- Cunoaste bazele tehnologiilor de dezvoltare software Microsoft;
- Familiarizat cu platforma de dezvoltare Microsoft Visual Studio si cu un limbaj de programare de nivel inalt (C#, Visual Basic, ...)
- Cunoaste tehnologiile bazelor de date, mai ales cele de tip SQL;
- Poate constitui un avantaj cunoasterea tehnologiilor Web (IIS, ASP, etc);
- Capacitate de a lucra independent si in echipa;
- Cunoaste operational limba engleza;
- Experienta relevanta pe un post similar minim 1 an sau participarea la proiecte de dezvoltare software relevante.

BENEFICII OFERITE

Oferta (bonusuri, beneficii):

-Salariu motivant
- Posibilitati de evolutie profesionala deosebite, lucrul pe proiecte
- Laptop
- Plan de training si pregatire profesionala, acces la programe de training si documentatie de la cele mai
importante companii de pe plan mondial.
- Atmosfera de lucru motivanta, resurse de inalt nivel, plan de cariera si evolutie personala deosebite.
- Echipa de proiectare si dezvoltare software dinamica si competenta.

De 23 de ani Quartz Matrix dezvolta si furnizeaza o gama larga de servicii si solutii de inginerie ce inglobeaza tehnologie informatica, comunicatii, culegere si procesare de date si aplicatii software personalizate pe nevoile clientilor.
Investim in oameni. Instruirea si certificarea personalului este unul dintre factorii de succes ai companiei si creeaza premisele unei dezvoltari solide si de durata.