INGINER DE SISTEM - LINUX

Sc Biesse Solution Srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati
Descrierea postului:
- monitorizarea,solutionarea problemelor si administrarea retelei de servere linux a companiei
- asistenta tehnica clientilor în configurarea diverselor servicii/resurse din retea
- organizarea retelei de servere pentru a îmbunatati performanta acesteia
- îmbunatatirea continua a serviciilor oferite clientilor, bazata pe feed-back-ul acestora

CERINTE

Cerinte:
- experienta instalare servere fizice linux(Centos)/virtuale(Xen),optimizare,monitorizare,executare backupuri
- cunostinte de baza implementare/administrare securitate linux firewall,vpn's ;
- cunostinte de baza administrare servicii web(Apache),database(Mysql), optimizare
- cunostinte administrare servere voip/tehnologii voip constituie un avantaj
- experienta/abilitati administrare servere/device-uri remote
- seriozitate,calm,capacitatea de a lucra în echipa
- italiana sau engleza - mediu

BENEFICII OFERITE

-bonuri de masa
-decontare transport
-telefon de servici +abonament de servici

DESCRIEREA FIRMEI

Biesse Solution Iasi ofera :

Solutii complete pentru Call-Center.
Managementul traficului Voip.
Solutii ERP & CRM
Software Call-Center
IVR
Hosting V-Tiger & Vicidial
Echipamente si aparatura Call-Center
Centrale telefonice Voip
Server Asterisk
Call-Center Virtual
Monitorizarea retelelor de calculatoare
Sap Business One -Add-Ons.
Loquendo(ASR,TTS)