Inginer automatizari industriale SCADA

Quartz Matrix

Job expirat

RESPONSABILITATI

Quartz Matrix este lider regional pe piata solutiilor IT, Securitate si Eficienta energetica, companie nationala dinamica cu solide baze de competente tehnologice. Cu o experienta de peste 23 de ani pe piata business-to-business, aducem VALOARE clientilor nostri prin solutii integrate si servicii personalizate din domeniul tehnologiei informatiei, sigurantei si securitatii bunurilor si persoanelor si automatizarilor de cladiri, cu suport tehnic acreditat (detalii pe site-ul nostru www.quartzmatrix.ro).

Iti lansam provocarea de a face parte din echipa noastra in cadrul diviziei de eficienta energetica - Senys!

Persoana trebuie sa fie deschisa la un proces de invatare continua, onestitate fata de client, autodisciplina, organizare buna a activitatii. Locatia postului: Iasi.
Responsabililitati:

Lucrari de configurare si PIF pentru sisteme SCADA / DMS:
Configurare echipamente de teleconducere (RTU / PLC);
Configurare platforma SCADA / DMS locala si centrala;
Intocmire documentatie;
Realizare scheme electrice
Proiectare, realizare, implementare sisteme de automatizare si sisteme de control
Programare automate programabile. Aplicatii tip SCADA
Realizarea de aplicatii la cheie in diferite domenii industriale
Realizarea listelor de materiale pentru departamentul de achizitii.
Punere in functiune (PIF) si asistenta tehnica la PIF
Interventii/operatii service
Suport tehnic pentru echipa de vanzari
Testare, programare, configurare echipamente
Acordarea de asistenta tehnica si comerciala clientilor si potentialilor clienti

CERINTE

Cerinte:
- Studii superioare in domeniul tehnic: electric, energetic, automatizari, IT.
- Experienta relevanta in domeniul industrial, PLC, SCADA
- Persoana energica, gindire pozitiva, amabila si eficienta
- Bune abilitati de comunicare, negociere, prezentare, relationare
- Capacitate de analiza si sinteza
- Disponibilitate pentru deplasare
- Cunostinte de limba engleza – mediu, scris vorbit
- Cunostinte de utilizare PC: MS Office (Word, Excel, Outlook) si Internet
- Automotivat
- Permis categorie B cu experienta minim 2 ani

BENEFICII OFERITE

Oferta (bonusuri, beneficii):
- Lucru in echipa tanara, cu posibilitati de pregatire si evolutie in cariera reale
- Pachet salarial motivant
- Acces la resursele firmei:
- Masina de serviciu pentru deplasari in interes de serviciu
- Telefon mobil, comunicatii
- Laptop
- Training de specialitate.

De 23 de ani Quartz Matrix dezvolta si furnizeaza o gama larga de servicii si solutii de inginerie ce inglobeaza tehnologie informatica, comunicatii, culegere si procesare de date si aplicatii software personalizate pe nevoile clientilor.
Investim in oameni. Instruirea si certificarea personalului este unul dintre factorii de succes ai companiei si creeaza premisele unei dezvoltari solide si de durata.