Inginer automatist

SC EXQUISITE SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

- sa aiba cunostinte de proiectare si implementare soft PLC si HMI pe platformele XPBuilder(LS), GTDesigner (Mitsubishi), TouchWin (Xinje)
- sa aiba cunostinte de proiectare si implementare de solutii de comunicatii Ethernet, Modbus, P2P pentru PLC si HMI
- sa fie capabil sa proiecteze scheme electrice in AutoCad
- Realizare manuale tehnice pentru masinile produse de companie
- Punere in functiune, service si asistenta tehnica telefonica a instalatiilor produse
- Experienta in productia de utilaje de ambalat – constituie un avantaj
- Experienta in sisteme pneumatice si hidraulice – constituie un avantaj

CERINTE

- Persoana motivata si serioasa;
- Persoana cu bune abilitati de comunicare si relationare;
- Persoana dinamica, atenta la detalii, cu gandire analitica;
- Capabil de a-și atinge obiectivele;
- Abilitati de a lucra in echipa;
- Proactiv, capabil sa gaseasca solutii;
- Permis de conducere, categoria B;
- Disponibilitate la deplasari frecvente in tara;

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial motivant (salariu fix, tichete de masa).
- Formare profesionala continua.
- Posibilitatea dezvoltarii in cariera.

Firma Exquisite este o companie de proiectare, consulting, productie si service specializata in constructia de linii automate de imbuteliere. Experienta in acest domeniu a echipei ce formeaza colectivul firmei Exquisite a condus la perfectionarea produselor de la an la an.
Produsele firmei Exquisite sunt instalatii complet automatizate avand parametrii controlati prin microprocesor ce asigura o inalta fiabilitate si siguranta in exploatare.
Politica firmei este de a furniza produse si servicii "CUSTOMER-ORIENTED" si din acest motiv, produsele firmei Exquisite pot fi si sunt de cele mai multe ori proiectate si realizate in functie de specificatiile tehnice ale clientului. Un alt avantaj major il constituie precizia ridicata a tuturor operatiilor efectuate, inlaturandu-se astfel posibilitatea erorilor umane.