HR MANAGER

Adecco Romania

Job expirat

RESPONSABILITATI

Adecco Resurse Umane, recruteaza pentru clientul sau, companie cu un background de peste 12 ani pe piata din Romania, in ceea ce priveste comercializarea de usi, un HR Manager - Iasi

Responsabilitati:

- Planificarea strategica a resurselor umane.
- Definirea si construirea unei culturi a performantei.
- Definirea si stabilirea indicatorilor de performanta pentru angajatii companiei.
- Realizarea si actualizarea fiselor de post.
- Coordonarea procesului de inductie al noilor angajati si supravegherea integrarii acestora in companie.
- Elaborarea programelor de motivare a personalului.
- Identificarea nevoilor interne de training si intreprinderea de actiuni pentru a acoperi aceasta nevoie.
- Dezvoltarea, implementarea si imbunatatirea metodelor de pregatire a personalului.
- Elaborarea si coordonarea programului de evaluare a personalului.
- Gestionarea sistemului de remuneratie si recompense.
- Organizarea si coordonarea procesului de recrutare si selectie de personal pentru posturile vacante.

CERINTE

- Absolvent studii superioare: sociologie/psihologie/economice.
- Experienta manageriala – minim 3 ani experienta in managementul resurselor umane si in companii cu minim 100 angajati.
- Foarte bune cunostinte de legislatia muncii.
- Abilitati excelente de organizare, planificare, comunicare si relationare.
- Capacitate de analiza, sinteza si decizie.
- Persoana cu initiativa, proactiva, open minded.

BENEFICII OFERITE

- Pachet salarial atractiv
- Posibilitatea de a face parte dintr-o echipa tanara, dinamica si cu un mediu de lucru profesionist

DESCRIEREA FIRMEI

ADECCO RESURSE UMANE SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 4
Nr. ORCB J40/12364/2003, CUI RO15739037
Capital social subscris si varsat: 392.440 Lei
Nr. autorizatie Agent de Munca Temporara: 17/2005
Autorizatie seria nr. B/ 0000008/25.10.2005
Nr. Operator Date Personale: 15866
Tel: 00 40 21 300 35 46, Fax: 00 40 21 300 35 54
E-mail: office@adecco.ro, Web: www.adecco.ro

ADECCO ROMANIA SRL
Romania, Bucuresti, sector 1, str. Dr. Iacob Felix Nr. 28, Etaj 3
Nr. ORCB J40/4467/2000, CUI RO 13002186
Capital social subscris si varsat: 360.575 Lei
Nr. Operator Date Personale: 15862

BUCURESTI (HQ)- Doctor Iacob Felix Nr. 28, Sector 1, Tel.: 021/300 35 46; e-mail: recrutare@adecco.ro

ARAD - Mihai Eminescu nr. 45, Tel: 0257 / 281 147; E-mail: arad@adecco.ro

BRASOV - Str Petru Rares Nr 10; Tel.: 0040 - 372/70.57.95; e-mail: brasov@adecco.ro

CLUJ - Str. Vasile Lupu Nr 36 , Tel: 0264/ 406 234; e-mail: cluj@adecco.ro

IASI - Bld. Tutora Nr. 4, bl. B4 scara D, Tel: 0232 / 206 120; e-mail: iasi@adecco.ro

ORADEA - Str. Tudor Vladimirescu Nr 26; Tel.: 0040 - 727 735 160 e-mail: oradea@adecco.ro

PITESTI - Str. Fratii Golesti Nr. 57, etaj 2; Tel: 0248 / 612 303; e-mail: pitesti@adecco.ro

PLOIESTI - Str Mercurului Nr 1, Tel: 0244/ 519 320; e-mail: ploiesti@adecco.ro

SIBIU - Str. Vasile Milea Nr 11, Ap 57, Tel: 0269 / 206 450; e-mail: sibiu@adecco.ro

TIMISOARA - Str. Popa Sapca Nr. 12 tel: 0256/ 432 211; e-mail: timisoara@adecco.ro