FOTOREPORTER WEB

Adevarul Holding Iasi

Job expirat

RESPONSABILITATI

- participa alaturi de redactor la diferite evenimente, in vederea realizarii fotografiilor;
- face o preselectie a fotografiilor post eveniment, avind obligatia de a preda doar fotografiile la subiect;
- disponibil sa lucreze la intervale de timp neregulate, in timpul noptii, la sfirsit de saptamina, in timpul sarbatorilor legale, cu respectarea legilor in vigoare;
- salariu atractiv;
- conditii de lucru moderne (trusa foto performanta);
- posibilitati de dezvoltare profesionala;
- asigurare medicala privata gratuita;
- cultura organizationala orientata spre inovatie, profesionalism si angajament.

CERINTE

- studii medii;
- experienta in domeniu - minim 1 an;
- cunostinte operare PC - MS Office, Adobe Photoshop, ACD See, Internet;
- cunoasterea unei limbi straine - nivel mediu.

ADEVARUL HOLDING este un trust de presa tanar, avand insa in portofoliu publicatii cu istorie pe piata media romaneasca.
„Dilema veche”, inca de la inceputul anilor ’90, este cea mai respectata revista din presa romaneasca de opinie sociala, politica si cultural-literara. „Dilemateca” reprezinta ghidul perfect in lumea cartilor. „Adevarul” este un ziar de mare notorietate si traditie iar „Click” este un cotidian cu o ascensiune rapida in bransa tabloidelor. “Foreign Policy Romania” este editia romaneasca a prestigioasei reviste americane de politica, economie si idei.