Farmacist, Farmacia Sf.Maria (Iasi)

SC FARMA ROD SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati principale:
Raspunde de organizarea si efectuarea corecta si la timp a tuturor lucrarilor de gestiune ;
Respecta formele legale de eliberare a medicamentelor ;
Intocmeste si tine la zi evidenta gestionara, depunand la timp actele de decontare pentru retete gratuite si compensate la CASS ;
Asigura calitatea medicamentelor la receptie si prin control la masa de analiza;
Supravegheaza si coordoneaza activitatea de eliberare a produselor farmaceutice conditionale si materiale sanitare de catre asistentul de farmacie ;
Se preocupa de depozitarea si conservarea corecta a medicamentelor ;
Exercita sistematic controlul tehnic intern asupra activitatii de farmacie, inclusiv utilizarea toxicelor si stupefiantelor ;
Sesizeaza aspectele de farmaco-vigilenta, informand sistematic pacientii asupra modului de administrare a medicamentelor, precum si asupra potentialelor riscuri si efecte adverse.

CERINTE

Criterii de eligibilitate:
Abilitati excelente de comunicare si relationare interpesonala
Atitudine proactiva, motivatia de a invata
Disponibilitate de a lucra in echipa
Cunostinte medii de Microsoft Office

BENEFICII OFERITE

Oferta salariala va fi negociata in urma interviului intrucat se vor lua in calcul competenta si nivelul de experienta dobandit anterior.

Lant de farmacii independente, din Iasi, companie cu vechime de peste 25 ani, pe piata farmaceutica romaneasca ce ofera un mediu de lucru placut, stabil alaturi de o echipa de profesionisti ce isi propun sa performeze in domeniu.