EXPEDITOR INTERNATIONAL

TRANSSERV AGRO

Job expirat

RESPONSABILITATI

Responsabilitati
Companie specializata in domeniul transporturilor si logisticii,angajeazaExpeditori Internationali cunoscatori de limba Franceza si Engleza la nivel avansat.

Descriere job:

- Contactarea si selectarea clientilor importatori- exportatori, atat din Romania, cat si din alte tari europene.
- Contactarea si selectarea transportatorilor de marfa parteneri ai companiei
- Intermedierea cererilor si ofertelor de transport prin permanenta legatura intre clienti si transportatori
- Asigurarea celor mai bune oferte in cel mai scurt timp pentru clientii aflati in portofoliu
- Urmarirea comenzilor executate
- Realizarea activitatii de marketing si prospectare a pietii pentru dezvoltarea portofoliului de comenzi prin atragerea de noi clienti
- Informarea clientului asupra unei expeditii livrate atat in tara, cat si in afara tarii
- Mentinerea la zi a bazelor de date a casei de expeditii
- Rezolvarea diferitelor tipuri de probleme aparute in relatiile cu clientii

CERINTE

Cerinte
- Limba franceza si engleza la nivel avansat (conditie obligatorie)
- Studii superioare sau in curs
- Persoana dinamica, flexibila, atenta la detalii, memorie foarte buna
- Abilitati bune de comunicare
- Spirit de echipa
Beneficii Oferite
- Salariu fix + bonusuri si comisioane motivante

Daca indepliniti conditiile de mai sus, asteptam aplicatiile dvs.

DESCRIEREA FIRMEI

SOCIETATE DE TRANSPORT INTERN SI INTERNATIONAL