Expeditor internaţional cu limba maghiară şi engleză

SC Premian Services Consult SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

Principalele responsabilităţi presupun activităţi de planificare şi organizare a tot ceea ce înseamnă soluţii de transport începând cu
* negocierea și contractarea serviciilor de transport internațional de mărfuri,
* căutarea de noi transportatori rutieri,
* verificarea poziției camioanelor,
* introducere și procesare comenzi,
* transmitere instrucțiuni de încărcare/descărcare camioane,
* urmărirea desfășurării contractului de transport,
* soluționare probleme transport şi finalizând cu încheierea şi respectarea contractelor.

Descrierea companiei

Compania pentru care recrutăm prestează servicii de depozitare, expediții interne și internaționale, transporturi rutiere de marfă în toată Europa. Compania este membră a Uniunii Societăților de Expediție din România și a Asociației Române de Transport Rutier Internațional.

CERINTE

* Cunoașterea limbii maghiară și engleză, la nivel avansat
* Bune abilități de comunicare, convingere și negociere
* Atenție la detalii
* Studii superioare / medii

Reprezintă un avantaj experiența în abordarea telefonică și cunoașterea pieței de transport din România, dar nu este o condiție eliminatorie.

BENEFICII OFERITE

Salariu, bonusuri și comisioane motivante în funcție de rezultate.
Locul de muncă este disponibil pentru sediul din Tomești - Iași.

Premian este o companie care oferă programe avansate de training pe vânzări și leadership pentru companiile care își doresc coechipieri ”high achievers”.