electrician auto

Salubris S.A

Job expirat

RESPONSABILITATI

intretinere si reparatii echipamente electrice la masini tip: autogunoiere RENAULT, IVECO, SAVIEM, BMC, MAN automaturatori BUCHER)

CERINTE

diploma calificare
1 an experienta

BENEFICII OFERITE

bonuri masa
prime merit
echipament si alimentatie protectie

Serviciile de salubrizare sunt parte componentă a serviciilor publice de gospodărie comunală a Municipiului Iaşi şi au ca obiectiv principal protecţia sănătăţii oamenilor şi a mediului împotriva efectelor dăunătoare generate de colectarea, transportul, tratarea, reciclarea şi depozitarea deşeurilor urbane. Serviciul de salubrizare este organizat şi funcţionează pe baza următoarelor principii:
a. protecţia sănătăţii publice;
b. responsabilitatea faţă de cetăţeni;
c. conservarea şi protecţia mediului înconjurător;
d. calitate şi continuitate;
e. tarife echitabile şi accesibile tuturor utilizatorilor;
f. nediscriminarea şi egalitatea tuturor utilizatorilor;
g. transparenţă, consultarea şi antrenarea în decizii a cetăţenilor;
h. administrarea corectă şi eficientă a bunurilor din proprietatea publică şi a fondurilor publice;
i. securitatea serviciului;
j. dezvoltarea durabilă.

Activităţi principale prestate de către S.C. SALUBRIS S.A.:
 Precolectarea, colectarea , transportul si depozitarea deseurilor nepericuloase;
 Măturatul şi spălatul căilor publice;
 Curăţarea şi transportul zăpezii;
 Dezinsecţie, dezinfecţie şi deratizare;
 Canisa-Adapost pentru caini;