ECONOMIST SENIOR

SC CREATIV CONSULT SRL

Job expirat

RESPONSABILITATI

CANDIDATUL IDEAL:
SC CREATIV CONSULT va propune sa va alaturati echipei sale in domeniul financiar - contabil. Noul nostru coleg trebuie sa desfasoare activitati de contabilitate, verificarea registrelor contabile, intocmirea declaratiilor si a tuturor situatiilor financiare, analiza si interpretarea lor.

RESPONSABILITATI / BENEFICII:
- Responsabil de organizarea activitatii financiar-contabile la nivelul societatilor din portofoliu;
- Asigura desfasurarea continua si in bune conditii a operatiunilor specifice activitatii financiar-contabile, inregistrare facturi, analiza lunara a conturilor, intocmirea de declaratii fiscale;
- Consiliaza clientii pentru intocmirea corecta a documentelor justificative privind operatiunile contabile;
- Asigura intocmirea corecta si cu respectarea termenelor de raportare legala a declaratiilor specifice, lunare, trimestriale si anuale;
- Ofera conducerii societatilor informatii pentru intocmirea rapoartelor si analizelor economico-financiare necesare.

CERINTE

COMPETENTE PROFESIONALE
- Studii superioare in domeniul financiar-contabil;
- Constituie un avantaj calitatea de expert contabil, membru CECCAR;
- Experienta in contabilitate de minim 5 ani;
- Excelente cunostinte de specialitate, abilitate de interpretare si aplicare a acestora, legislatie financiar-contabila, gestiunea firmei si fiscalitate;
- Cunostinte de operare calculator: Microsoft Office, in special Excel, Revisal, programe de contabilitate (WinMentor, Xecutive constituie un avantaj).

COMPETENTE PERSONALE
- Capacitate de concentrare, analiza si sinteza;
- Adaptabilitate la situatii noi, flexibilitate;
- Orientare spre rezultate, proactivitate, spirit de echipa;
- Abilitati manageriale: planificare, organizare, supervizare, managementul timpului si realizarea obiectivelor;
- Constiinciozitate, integritate, comportament profesional in munca si asumarea de resposabilitati.

BENEFICII OFERITE

- Contract de munca pe perioada determinata de 1 an de zile, cu posibilitate de prelungire;
- Pachetul salarial va fi negociat la interviu si va fi corelat cu performanta;
- Lucrul intr-o echipa placuta si competitiva.

CREATIV CONSULT este o societate in continua dezvoltare, care ofera clientilor sai servicii complete de consultanta si servicii in urmatoarele domenii de activitate: accesarea fondurilor europene, implementarea si managementul proiectelor, contabilitate, finante, fiscalitate, gestiunea si administrarea dosarelor de personal, salarizare, resurse umane, audit, expertize financiare.

CREATIV CONSULT SRL este membra a prestigioaselor organizatii profesionale Corpul Expertilor Contabili si Contabililor Autorizati din Romania, Camera Auditorilor Financiari din Romania si Centrul de Idei si Solutii Financiare. Acest statut impreuna cu experienta si pregatirea angajatilor nostri precum si a portofoliului de clienti cu care ne mandrim, confera garantia calitatii serviciilor noastre.