Economist - Consultant Vanzari Software ERP

Nexus Media srl

Job expirat

RESPONSABILITATI

Prospectarea pietii, ofertarea clientilor si contractarea vanzarilor.
Oferirea de consultanta si suport clientilor din portofoliu.
Realizarea de documentatii, prezentari si tutoriale ale produselor software comercializate.
Participarea la training-urile interne, dupa caz, atat ca si cursant cat si ca lector.
Participarea activa la actiunile de promovare: targuri, expozitii si prezentari.

Atuuri
Experienta in utilizarea Nexus ERP.
Carnet de conducere.
O conduita proactiva.
Pasiune pentru vanzari.
Abilitati de negociere.
Cunoasterea limbii engleze

CERINTE

Studii superioare economice.
Experienta de lucru cu software pentru afaceri.
Abilitati de comunicare specifice unui departament de vanzari.
Disponibilitate pentru invatare rapida a detaliilor functionale ale solutiilor comercializate.

BENEFICII OFERITE

Training pentru integrarea in echipa.
Salariu motivant + comision din vanzari + premii periodice.
Bonuri de masa.
Masina de serviciu pentru deplasari.
Job stabil full time.

Nexus Media srl este o firmă specializată în producţia de soluţii software destinate gestionării afacerilor. Cu o experienţă de peste 15 ani şi cu produse software robuste şi experimentate ne adresăm afacerilor din orice domeniu de activitate şi de orice dimensiune.

Pe lângă produsele software cu adresabilitate generală (de genul: ERP, eCommerce, CRM, HR, Parc Auto, … etc) am dezvoltat şi soluţii software integrate specializate pe domenii de activitate (cum ar fi: Magazin, Staţie Carburanţi, Restaurant, Hotel, Service Auto, BeautyCenter şi altele).

Nexus Media srl, împreună cu distribuitorii săi, bazându-se pe experienţa caştigată în mii de implemantări din cele mai diverse domenii de activitate şi în multiple cerinţe particulare, oferă la nivel naţional soluţii integrate la cheie de implementare şi mentenanţă a soluţiilor software comercializate.

Numărul mare de implementări a condus la maturizarea soluţiilor noastre, iar numărul mare de segmente de piaţă servite (servicii, comerţ, horeca, confecţii, industrie, construcţii, agricultură,...etc) au condus la construirea unor soluţii versatile şi dinamice.

Nexus Media srl utilizează în dezvoltarea soluţiilor sale software cele mai moderne şi performante tehnologii IT existente pe plan mondial, astfel a pus la punct un sistem simplu şi transparent de actualizare a produselor sale.

În acelaşi trend de modernizare, produsele software Nexus Media, sunt orientate şi optimizate pentru utilizarea într-un mediu online şi în ultimul timp Nexus Media s-a orientat preponderent pentru dezvoltatrea de instrumente şi produse web-based.