Economist

Fundatia de cultura si stiinta

Job expirat

RESPONSABILITATI

Angajam economist full-time/part-time, cu studii superioare finalizate in domeniul financiar-contabil, experienta minim 1-2 ani in domeniu, experienta in utilizarea programului WinMentor, cunostinte bune de operare PC (pachet Microsoft Office – Excel, Word etc), cunoasterea legislatiei si documentelor financiar-contabile.

Responsabilitati principale:
- realizarea operatiunilor de contabilitate financiara si de gestiune specifice domeniului de
activitate pana la nivel de balanta;
- intocmirea rapoartelor specifice solicitate;
- gestionarea situatiei financiare a studentilor.

CERINTE

Studii superioare finalizate in domeniul financiar-contabil, experienta minim 1-2 ani in domeniu, experienta in utilizarea programului WinMentor, cunostinte bune de operare PC (pachet Microsoft Office – Excel, Word etc), cunoasterea legislatiei si documentelor financiar-contabile.

BENEFICII OFERITE

Anuntul este valabil pana vineri, 1 august

Universitatea "Mihail Kogalniceanu" din Iasi este o institutie de invatamant superior particulara infiintata in 1990 si acreditata prin Legea 137/2005.